Bieg św. Dominika: Limit zgłoszeń już wyczerpany


Opublikowane w czw., 01/08/2013 - 11:43

W sobotę 3 sierpnia w Gdańsku już po raz 20. odbędzie się Bieg św. Dominika. Do rywalizacji na 5 kilometrów zgłosiło się tysiąc osób, co oznacza, że limit zawodów został już wyczerpany. Nie ma już także miejsc do biegu na 10 km, rozgrywanego w randze Mistrzostw Polski w biegach ulicznych. 

Gdańska impreza od lat przyciąga tłumy zawodników i kibiców. Tych drugich zbiera się na trasie nawet 30 000. Impreza na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń sportowych Trójmiasta. O ile jednak amatorzy mają możliwość dobrej zabawy podczas biegu na 5 km, to żarty kończą się w biegu w Mistrzostwach Elity ? w biegu startują bowiem wyłącznie ci zawodnicy, który potrafią udokumentować pokonanie 10 km w czasie poniżej 36 minut.

Rok temu zwyciężył tu Kenijczyk Martin Mikule z czasem 29:21, drugi był jego rodak Allan Ndiwa z czasem 29:23. Podium uzupełnił nasz krajan Artur Kozłowski z wynikiem 29:31. Brązowemu medaliście biegu przypadł też tytuł Mistrza Polski. Jak będzie wyglądała kolejność w tym roku? ? Mamy potwierdzonych zawodników z Kenii ? mówi dyrektor biegu Stanisław Lange. Można się więc spodziewać wysokiego poziomu zawodów. 

Złą wiadomością dla biegaczy, którzy jeszcze chcieli wystartować, jest brak możliwości rejestracji w dniu zawodów. ? W tym roku mieliśmy tak dużą liczbę chętnych, że nie będzie już można zapisywać przed startem ? podkreśla organizator. 

Start i meta biegów znajdować się będą na Długim Targu tuż przed Fontanną Neptuna. Trasa biegu amatorów liczyć będzie 4 pętle o długości 1,125 i 500-metrowy dobieg. Limit czasu to 35-40 minut. Zawodnicy pobiegną m.in. przez Złotą Bramę otwierająca Trakt Królewski. Start zaplanowany jest na godzinę 15:40.

Dwadzieścia minut wcześniej wystartują wózkarze. O 17:30 rozpocznie się bieg na 10 km. Elita będzie miała do pokonania 10 okrążeń po 940 metrów i 600-metrowy dobieg.

W ramach Biegu św. Dominika odbędzie się także kilka imprez towarzyszących. Oprócz wspomnianego już wyścigu wózkarzy odbędzie się bieg VIP-ów. Łączna pula nagród wynosi 70 tysięcy złotych.

Impreza związana jest z Jarmarkiem św. Dominika. Na kilka dni kupcy dostają od prezydenta miasta klucze do Gdańska. Tradycja jarmarku ma już 753 lata. Bieg św. Dominika organizowany jest od 1994 r.

Strona zawodów: www.biegdominika.com

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce