Bieg Uliczny w Brzostku dla Pawła Smędowskiego i Katarzyny Kargol [ZDJĘCIA]


Opublikowane w ndz., 16/06/2019 - 19:26

Co może robić biegacz w niedzielny wieczór? Odpoczywać po intensywnym weekendzie, planować kolejne starty, szykować się do pracy, wszak kolejny roboczy tydzień za pasem. Ale może też biegać, i to w zawodach! Nietypowy termin imprezy od jakiegoś czasu proponują organizatorzy Biegu Ulicznego w Brzostku (powiat dębicki) na Podkarpaciu.

Jak nietrudno się domyślić, bieg przyciąga głównie mieszkańców miasteczka – jednego z najstarszych w kraju – i z najbliższej okolicy. Frekwencja jest skromna i nie przekracza ostatnio 100 osób, ale wielu albo dobiera ten start po innym weekendowym bieganiu, albo startuje tylko tutaj. – Dobry termin, blisko domu, czemu nie? – mówili nam biegacze z grypy Królewskie Pilzno, którzy do Brzostku mieli rzut beretem – ledwie 15 km.

Brzostecka trasa na przestrzeni ostatnich edycji doczekała się modyfikacji. Pierwotnie startowano z ulicy, na wysokości Hali Sportowej im. Agaty Mróz Olszewskiej, a finiszowano na stadionie LKS Brzostowianka. W niedzielę obiekt upamiętniający postać wybitnej siatkarki stał się główną bazą imprezy. Biegano przedmieściami miasteczka czy też… obok cmentarza, ale na trasie pozostał stromy podbieg na brzostecki Rynek, przypominający nieco ten szerzej znany z Limanowa Forrest. Łatwa nie jest, ale też aura ulitowała się dziś nad uczestnikami – po całodniowych upałach i palącym słońcu przyszło ochłodzenie i chmury. Niebo na szczęście wytrzymało.

W starciu amatorów zwyciężyli Ci, którzy zwyciężyć powinni, nawet zbytnio się nie przemęczając. Paweł Smędowski (czas 16:41 i ponad 50 sekund przewagi nad drugim rywalem) z Sękowej to stały uczestnik choćby biegów Grand Prix Małopolski. Drugie miejsce dla Seweryna Siedlaka (17:32), trzecie dla Grzegorza Rosłońskiego z Szymbarku (17:36).

Z kolei zwyciężczyni - Katarzyna Kargol, to zawodniczka CWKS Resovia Rzeszów (19:00), podopieczna trenera Piotra Kowala, z już obszernym dorobkiem w lekkoatletycznych tabelach Domtel Sport. W Brzostku pokonała reprezetnantkę gospodarzy Juliannę Wojdyłę (22:24) i Angelikę Papiernik ze Skurowej (22:33).

Pełne wyniki: TUTAJ

red.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce