Bieg Ursynowa przyjmuje zgłoszenia. Czekają medale MP i MP Masters


Opublikowane w śr., 15/05/2019 - 09:33

Wystartowały zapisy do 13. Biegu Ursynowa w Warszawie. Impreza po raz kolejny będzie gospodarzem Otwartych Mistrzostw Polski mężczyzn w biegu na 5 km. Zapowiada się szybkie bieganie i walka o rekordy życiowe.

Dla biegaczy chcących zmierzyć się z płaską i szybką trasą przygotowano 2500 pakietów startowych. Kilkaset z nich już znalazło swoich właścicieli. Zgłaszać się można poprzez dwie ścieżki – tradycyjną lub biorąc udział w akcji charytatywnej #BiegamDobrze. Pozyskane środki wesprą Fundację „Znajdź Pomoc”.

Uczestnicy rywalizować będą na płaskiej trasie prowadzącej Al. Komisji Edukacji Narodowej, składającej się praktycznie z długich prostych i dwóch nawrotów. Start i meta zlokalizowane będą w okolicach urzędu dzielnicy Ursynów. Jak w przypadku ostatnich dwóch edycji, biegacze podążać będą w stronę w kierunku metra Ursynów.

- Biegniemy długą prostą w stronę ul. Bartoka, a nie jak poprzednio w kierunku ronda. Dzięki temu tłum biegaczy ma okazję się rozciągnąć i nabrać szybkości. Mamy nadzieję, że warunki dopiszą i uczestnicy będą zadowoleni ze swoich czasów - mówi Piotr Nietz z Wydziału Sportu i Rekreacji w Urzędzie Dzielnicy Ursynów.

Rok temu w imprezie wzięło udział osób 2017 osób. Zwyciężyli Yared Shegumo z czasem 14:27 i Renata Pliś z rezultatem 16:33. Zawodniczka Maratonu Świnoujście została też mistrzynią Polski kobiet. Jednak w tym roku panie o medale walczyć będą 23 czerwca w gminie Słupca, a dokładnie we wsi Cienin Zaborny. Zapisy do tej imprezy również trwają – TUTAJ.

Oprócz 8. Otwartych Mistrzostw Polski mężczyzn na 5 km, na Ursynowie o medale walczyć będą też zawodniczki i zawodnicy powyżej 35 roku życia w ramach Mistrzostw Polski Masters w biegu ulicznym na 5 km. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych Masters zostaną nagrodzeni medalami przez Polski Związek Weteranów Lekkiej Atletyki.

13. Bieg Ursynowa rozegrany zostanie 15 czerwca. Start o godzinie 10. Oprócz biegu głównego rozegrany zostanie też wielobój dziecięcy. Podczas imprezy planowanych jest wiele dodatkowych atrakcji jak np. warsztaty z udzielania pierwszej pomocy.

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce