Bieg w Niewiadowie „Razem po zdrowie” dla chorego Mikołaja


Opublikowane w pon., 27/05/2019 - 10:54

Bieganie to nie tylko sport, to wielka pasja. Zabawa w gronie znajomych i nieznajomych na świeżym powietrzu. Taką wspaniałą impreze tworzy Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Dar serca” oraz Sołtys Osiedla Niewiadów, pani Kamila Kochelska.

5. Bieg w Niewiadowie „Razem po Zdrowie” odbędzie się w niedzielę 2 czerwca 2019 o 10:30 na terenie Szkoły Podstawowej w Osiedlu Niewiadów w gminie Ujazd. Trasa mierząca 10 km posiada atest PZLA. Patronat nad biegiem objęła Regionalna Rada Olimpijska w Łodzi i Wójt Gminy Ujazd, pan Artur Pawlak. Gościem honorowym biegu będzie nasza mistrzyni świata w maratonie z 1991 roku w Tokio, pani Wanda Panfil. Przed biegiem głównym, o 09:30, odbędzie się bezpłatny bieg rekreacyjny dla dzieci na dystansie 500 metrów.

Pierwszy Bieg w Niewiadowie odbył się 15 listopada 2015 roku. Wystartowało w nim 178 śmiałków, pomimo deszczu i przenikliwego chłodu. Dziesięciokilometrowa trasa o asfaltowej nawierzchni prowadziła przez Sołectwa Gminy Ujazd. Start i meta biegu znajdowały się na Osiedlu Niewiadów 40, przy Stadionie MUKS Stal Niewiadów. Wteedy również gościem honorowym biegu była pani Wanda Panfil, mistrzyni świata w maratonie (1991, Tokio), uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Seulu (1988) i Barcelonie (1992), wielokrotna mistrzyni i rekordzistka Polski na długich dystansach, wychowanka RKS Lechia Tomaszów.

Przed biegiem głównym rozegrano bieg dla dzieci. 44 małych zawodników biegło na dystansie 500 metrów. Zmęczone, mokre i szczęśliwe dotarły do mety, gdzie dzięki hojności sponsorów otrzymały medale i upominki.

Kolejne edycje biegu odbyły się 22 maja 2016, 4 czerwca 2017 i 3 czerwca 2018.

Każdy uczestnik po biegu otrzyma pamiątkowy medal, a na mecie gorący posiłek regeneracyjny.

W tym roku podczas biegu postanowiliśmy zorganizować zbiórkę środków na leczenie Mikołaja, chorego chłopca z naszej gminy. Podczas zapisów uruchamiamy dodatkową opcję dobrowolnej wpłaty w postaci cegiełki. Jeśli ktoś będzie chciał, również może to zrobić w dniu biegu – będziemy zbierać pieniądze. W imieniu swoim oraz rodziców chłopca bardzo prosimy o jakiekolwiek wpłaty, każda złotówka to WIELKI krok do poprawy zdrowia Mikołaja. Nie bądźmy obojętni, pomóżmy!!! Pamiętajcie, DOBRO POWRACA.

Serdecznie zapraszamy!

Termin i miejsce:

  • Bieg główny – 2 czerwca 2019, godzina 10:30.
  • Bieg rekreacyjny dla dzieci – 2 czerwca przed biegiem głównym o 9:30.
  • Start i meta biegu – teren Szkoły Podstawowej w Osiedlu Niewiadów 27, 97-225 Ujazd.

Zapisy do biegu: TUTAJ

Profil facebook: TUTAJ

Regulamin: TUTAJ

źródło: Organizator


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce