Bieg ważniejszy od ratowania życia? Straż pożarna na trasie Biegu Ulicą Piotrkowską [WIDEO, OŚWIADCZENIE ORGANIZATORA]


Opublikowane w ndz., 26/05/2019 - 12:08

Wynik – rzecz dla sportowca nader ważna, wręcz kluczowa. Jeden z najistotniejszych elementów rywalizacji. Bywają jednak sytuacje, w których rekord życiowy, ba, nawet rekord wszechświata powinien zejść na dalszy plan. Wtedy na przykład, gdy zagrożone jest ludzkie życie albo nawet mienie. Jak się jednak okazuje, nie jest to oczywiste dla wszystkich. Przykre, że także dla biegaczy.

Najszybszy w historii! 17. Bieg Ulicą Piotrkowską [ZDJĘCIA]

Podczas sobotniego 17. Biegu Ulicą Piotrkowską na 10 km doszło do sytuacji, w którą trudno aż uwierzyć. Oto na początku 7 kilometra trasy, przez szpaler biegnących prosto główną ulicą Łodzi biegaczy usiłowały przebić się wozy strażackie skręcające w lewo w ul. Wigury (przedłużenie ul. Żwirki, którą na 9. kilometrze biegli już zawodnicy po wykonanej nawrotce). Jechały na akcję ratunkową, to nie ulega wątpliwości, bo miały włączone „koguty” i syreny alarmowe. Niepojęte, że przez 20 sekund nikomu nie przyszło do głowy, by zatrzymać się i przepuścić wozy ratownicze!

Szokujące są także niektóre komentarze internautów pod nagraniem zamieszczonym na facebooku.

Ocenę sytuacji zostawiamy, oczywiście, naszym czytelnikom, ale… nie mamy wątpliwości, jaka generalnie ona będzie. Biegacze to w zdecydowanej większości jednak ludzie myślący i świecący przykładem. Tu część zachowała się karygodnie, ale mamy nadzieję, że sytuacja z Łodzi da wszystkim do myślenia.

red.

wideo: YouTube RytmyDjembe


AKTUALIZACJA

Do redakcji naszego portalu wpłynęło oświadczenie Organizatora 17. Biegu Ulicą Piotrkowską dotyczące opisanego przez nas wydarzenia.

"W związku z zaistniałą sytuacją podczas Biegu i utrudnieniem przez zawodników/uczestników imprezy przejazdu wozu Straży Pożarnej, oświadczamy, że Organizator zrobił wszystko aby zapewnić bezpieczeństwo zawodnikom jak i zabezpieczyć trasę biegu. Zgodnie z regulaminem zwodnicy zostali poinformowani, że mają podporządkować się poleceniom służb miejskich i organizatora. Ubolewamy,, że nie wszyscy się do tego zastosowali. To szef zabezpieczenia odcinka z ramienia Organizatora wstrzymał zawodników, aby umożliwić przejazd wozu straży.

Straż Pożarna była poinformowana o terminie, trasie i godzinach trwania imprezy. Bez opinii i zgody Straży Pożarnej, organizator nie otrzymałby zgody na przeprowadzenie imprezy. Podkreślamy, że bezpieczeństwo uczestników imprezy biegowej jest rzeczą nadrzędną.

Z poważaniem

Organizatorzy 17 Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run"

red. 


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce