Bieg Wegański zaprasza także tych, którzy uwielbiają biegać z psami


Opublikowane w czw., 23/01/2020 - 10:56

Jedenastą edycję Biegu Wegańskiego zaplanowano na 17 maja 2020 roku. Dwie trasy do wyboru plus cztery dystanse dla dzieci czekają. Najniższe stawka za wpisowe obowiązuje do 11 lutego.

Bieg Wegański coraz mocniej wpisuje się w bieganie w stolicy. Ma dwie edycje – wiosenną i jesienną. Na tym pierwszym przez cztery ostatnie edycje rywalizacja toczyła się na 5 km, 10 km i 21 km. Tym razem organizatorzy zrezygnowali z najdłuższego dystansu. Tłumaczą to małą liczbą chętnych, ale nie jest to ostateczna decyzja.

„Okazało się jednak, że jest grupka biegaczy, co chcą o ten dystans powalczyć. Żeby było zabawniej są... Włochami. Niektórzy przyjeżdżają do Warszawy po raz trzeci i pragną biegać dłuuuużej. Po wymianie maili umówiliśmy się, że jeśli zgromadzą 100 chętnych, to na Bieg Wegański powróci 21 km” – zapewniają organizatorzy.

Zdecydowaną większość trailowej trasy (około 80 procent) będzie wiodła ścieżką nad Wisłą po żwirze lub piasku. Strefa startu i mety będzie w pobliżu budynku Polskiego Komitetu Olimpijskiego na Żoliborzu w Warszawie (ul. Wybrzeże Gdyńskie 4).

Organizatorzy, zgodnie z nazwą biegu, zapowiadają też edukację dotycząca zalet diety wegetariańskiej i wegańskiej. Imprezie będzie towarzyszył Targ Wegański z żywnością i produktami ekologicznymi.

Poza biegaczami, mieli widziani są też amatorzy nordic walking. Osoby maszerujące z kijkami mogą zapisać się na dystanse 5, 10 km i startują razem z biegaczami. „Bardzo mnie ucieszyła ta informacja, bo nie wiedziałem, że możliwy jest start w NW Biegu Wegańskiego” – skomentował jeden z zawodników NW.

Starty na 5 i 10 km są tak rozplanowane, że można pobiec na obydwu dystansach. O godz. 9 rozpocznie się dłuższy dystans, na którego przebiegnięcie wyznaczono limit półtorej godziny, a o godz. 11 wystartuje krótsza trasa.

Organizatorzy – Fundacja Run Vegan – zachęcają do startów z psem. „Takie pytanie pojawia się co edycję, a my niezmiennie odpowiadamy TAK!”

I namawiają, by był to psiak ze schroniska. Tylko, by wystartować z takim zwierzakiem, należy przez miesiąc przed startem się z nim zapoznać i kilka razy odwiedzić w przytulisko.. Trzeba jednak o tym pamiętać podczas zapisów i zaznaczyć w trakcie rejestracji.

ZAPISY –> https://b4sportonline.pl/Bieg_Weganski/

AK


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce