Bieg Wiosny w Rybniku: będzie rodzinnie i radośnie! [REJESTRACJA]


Opublikowane w sob., 09/03/2019 - 10:28

Jedenasty już Bieg Wiosny rozpoczyna Biegowe Grand Prix Rybnika 2019, ale wyraźnie różni się od pozostałych biegów charakterem. Rozpoczyna się na stadionie lekkoatletycznym, ale prosto z niego zawodnicy wybiegają w teren i biegną po okolicznych lasach. Trasa mierzy zaledwie 5 km, ale jest przełajowa, zróżnicowana i z pewnością nie należy do nudnych. Podobnie jak bogata oprawa wydarzenia.

- To zdecydowanie najweselsza impreza biegowa, którą organizujemy – zapewnia Marek Pietras. - Jest dedykowana całym rodzinom, od jakiegoś czasu mamy klasyfikację „Rodzic i ja”, w ramach której sumujemy wynik dziecka, które biegło w jednej z kategorii wiekowych i rodzica startującego w biegu na dystansie 5 km.

Sportowe zmagania to nie koniec atrakcji dla najmłodszych: - Przy okazji tego biegu zawsze mamy mocno rozbudowaną strefę zabaw dla dzieci, które po przebiegnięciu swojego dystansu a w trakcie biegu głównego, muszą mieć jakieś miejsce. Będą dmuchańce, strefa malowania buziek, strefa gastronomiczna dla małych i dużych. Dzięki temu rodzice będą mogli w spokoju przygotować się do swojego startu. Oczywiście, kiedy emocje po kibicowaniu pociechom już opadną – mówi organizator.

- Zapraszamy też szkoły i drużyny. Szczególnie liczymy też na te szkoły, gdzie są klasy sportowe finansowane przez miasto. Przecież miasto, czyli ich sponsor, organizuje imprezę. Warto pokazać te klasy na Biegu Wiosny – zachęca Pietras, dodając, że jednym z głównych celów jest propagowanie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcenie młodych osób do rozwijania sportowego zacięcia.

Listy startowe zapełniają się w szybkim tempie. Limit uczestników tej imprezy jest ograniczony do 350 osób i jest to uzależnione od przepustowości przełajowej trasy. Pozostało jeszcze około 100 wolnych miejsc, więc warto się spieszyć z zapisami, zwłaszcza, jeśli ktoś planuje start w całym Biegowym Grand Prix Rybnika. Trzecia edycja cyklu obejmuje cztery imprezy o różnym charakterze, rozgrywane na dystansach od 5 km do półmaratonu: XI Bieg Wiosny, X Półmaraton Księżycowy, II Kamień Extreme i XV Bieg Barbórkowy. Ten ostatni, czyli atestowana uliczna dziesiątka, zakończy rywalizację na początku grudnia.

Opłata startowa wynosi 40 zł a zapisy potrwają do 12 maja lub, co bardziej prawdopodobne, do wyczerpania limitu. Dzieci płacą 10 zł. Uczestnicy całego Grand Prix mogą liczyć na zniżki przy kolejnych startach.

Więcej informacji o cyklu:

3. Biegowe Grand Prix Rybnika - moc atrakcji, szybsze trasy i jubileusze! Patronujemy! 

KM

Polecamy również:


Podziel się: