Bieg Wiosny w Rybniku wyprzedany! Będzie gorąco i rodzinnie


Opublikowane w czw., 16/05/2019 - 14:01

W niedzielę ruszy 3. Biegowe Grand Prix Rybnika. Rozpocznie je tradycyjnie Bieg Wiosny. Jego jedenasta edycja zapowiada się gorąco i nie chodzi tylko o temperaturę. W niedzielę na Śląsk wreszcie ma zawitać słońce i ładna pogoda, ale nie tylko one rozgrzeją atmosferę. Przyczynią się do tego piękna trasa i moc atrakcji przygotowanych przez organizatora. Znajdzie się coś dla ścigaczy, amatorów, dzieci i całych rodzin. Na nudę nie będą narzekać także kibice.

Bazą imprezy będzie Kąpielisko „Ruda”, które świetnie sprawdziło się w tej roli poprzednio. Już od godziny 10:00 będą ruszać kolejne biegi dla dzieci i młodzieży, w których każdy znajdzie dla siebie odpowiedni dystans. Wystartować mogą zarówno dzieci poniżej 4 roku życia, jak i młodzież w wieku 16-19 lat. Po nich, o 12:45 na trasę ruszą rodzice, którzy będą mieli do pokonania 5 km leśnej trasy. Ich wyniki będą dodatkowo punktować w klasyfikacji „Rodzic i ja”, w której liczy się czas i dziecka, i rodzica.

Wszystkiemu będzie towarzyszyć strefa gastronomiczna oraz strefa zabaw dla dzieci. Ani maluchy, ani kibice nie będą się nudzić. Tym bardziej, że prognozy zapowiadają pierwszy naprawdę ładny dzień od dawna: - Zapowiada się świetna pogoda, ma być słonecznie. Oczywiście, jesteśmy przygotowani na ewentualny deszcz, ale na to się nie zapowiada. Wszystko wskazuje na ciepły dzień, prawdziwy początek wiosny, więc nasz bieg wpisuje się w to idealnie – mówi Marek Pietras.

Uczestników biegu głównego czeka trasa o długości 5 km, która w tym roku uległa zmianie: - Trasa będzie trochę zmieniona, w tym roku w całości wiedzie lasami. Będzie bardziej przyjemna. Nie przeszkadzamy też uczestnikom ruchu drogowego. Dzisiaj sprawdziliśmy trasę, mimo opadów, nie jest błotnista. Wcześniej było tak sucho, że ściółka leśna przyjęła opady. Podobnie na boiskach, gdzie będą biegać najmłodsi wszystko będzie przygotowane i bezpieczne – zapewnia Pietras.

Limit uczestników ustalono na 350 osób w biegach dzieci i 350 w biegu głównym. Został on już wyczerpany i nie ma możliwości zapisania się. Można za to wziąć udział w wydarzeniu, pokibicować i… zapisać się na jeden z kolejnych biegów Rybnickiego Grand Prix. Wieczorem 29 czerwca wystartuje Półmaraton Księżycowy a we wrześniu Kamień Extreme. Cykl zakończy tradycyjnie Bieg Barbórkowy na początku grudnia. Polecamy i zachęcamy!

KM


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce