Biega mimo porażenia mózgowego. Podpisał zawodowy kontrakt [WIDEO]


Opublikowane w śr., 10/10/2018 - 13:28

Amerykański biegacz Justin Gallegos został pierwszym sportowcem chorym na porażenie mózgowe, który podpisał profesjonalny kontakt z firmą Nike. Część mediów ochrzciła go przydomkiem „Air Justin”, zestawiając biegacza z legendarnym koszykarzem Michalem Jordanem, który z gigantem z Oregonu ma umowę dożywotnią.

Osoby dotknięte porażeniem mózgowym codziennie zmagają się z problemami. Zaburzenia mowy i komunikacji sprawiają, że postrzeganie są osoby upośledzone. Mało kto wtedy myśli o bieganiu czy pokonaniu półmaratonu.Justin Gallegos uwodnił, że niemożliwe nie istnieje.

20-letni niepełnosprawny biegacz w kwietniu ukończył półmaraton w Eugene z wynikiem 2:03:49. Jego własnym projektem #Breaking2 było złamanie 2 godzin na tym dystansie. Nawiązanie do słynnej próby Eliuda Kipchoge na torze Monza nie było przypadkowe, bo półmaraton w Eugene odbywał się niemal w rocznicę tamtego biegu. Gallegos zwierzył się ze swoich planów koledze, który pracował w sportowym gigancie. Ten pchnął sprawy dalej, przedstawiając chłopaka ludziom ze Nike Sport Lab.

W centrum innowacji nike obmyślono plan pomocy młodego biegacza i stworzono dla niego odpowiednie buty. Sam Justin doradzał ekspertom w zakresie potrzeb osób niepełnosprawnych. Tak powstał model Zoom Pegasus 35 FlyEase.

A Tak wyglądał moment, gdy Justin Gallegos dowiedział się, że zostanie członkiem zawodowego teamu Nike.

Justin Gallegos nie wyobraża sobie życia bez biegania. Wszystko zaczęło się w liceum, gdy dołączył do drużyny trenującej przełaje. Powiedzieć, że początki były trudne to jakby nie powiedzieć nic. Chłopak często upadał, a do domu wracał z ranami na kolanach i łokciach. Musiał wypracować swój sposób biegania i poprawić koordynację. Dziś jest przykładem dla wielu, zarówno chorych, jak i tych zdrowych, którzy zgubili motywację.

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce