Biegacze organizują zbiórki dla szpitali i osób starszych


Opublikowane w pon., 30/03/2020 - 15:42

Walka z koronawirusem trwa na wszystkich frontach. Włączyli się nią też biegacze, którzy organizują zbiorki dla szpitali i dla osób starszych.

Jedna z zrzutek trwa w Łodzi. Założył ją Michał Owczarski, prezes Zarządu Fundacji Życie, a także organizator imprez biegowych. „Wspieramy Szpital Zakaźny w Łodzi! #BiegniemyNaPomoc”. Założyli, że zbiorą 16550 zł, a już jest ponad 17 tys. zł.

„Od paru tygodni w Polsce wszystkie siły kierowane są do walki z epidemią, a Łódź jest w czołówce, jeśli chodzi o liczbę zarażonych koronawirusem. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy pracują po wiele godzin i dają z siebie wszystko, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim pacjentom, ale chorych wciąż przybywa.” – piszą organizatorzy zbiórki.

„Do Szpitala im. Biegańskiego w Łodzi codziennie trafia kilkanaście osób z całego województwa, przywożonych przez karetki z pracy albo z ulicy. Nie mają ze sobą pantofli, szczoteczki do zębów ani zapasowej bielizny. Tymczasem na miejscu okazuje się, że muszą pozostać na oddziale kilka dni, w dodatku całkiem odizolowani od rodziny i reszty świata.”

I jak dodają z własnych środków zaopatrzyli pacjentów na najbliższe kilka dni, a kolejna dostawa środków higienicznych jest w drodze. „W hurtowni udało się nam wynegocjować dobre ceny na środki ochronne, a raczej na resztki tego, co jeszcze mają w sprzedaży. W tych zakupach liczy się każda chwila, bo produktów po prostu nie ma, dlatego musimy zorganizować się naprawdę na biegu” – alarmują.

Informują i wyliczają na co przeznaczą zebrane pieniądze. Do pacjentów trafią woda, szczoteczki i pasta do zębów, mydło, papier toaletowy, chusteczki, jednorazowe pantofle i ręczniki. Tygodniowe zaopatrzenie wydatek około 960 złotych.

Dla personelu medycznego zakupią odzież medyczną jednorazową i środki do dezynfekcji. Zapotrzebowanie dla oddziału chorób zakaźnych to około 100 zestawów dziennie: maseczki, rękawiczki, czepki, ochraniacze na buty i fartuchy.

Zrzutka TUTAJ

Do wsparcia szpitala zakaźny w stolicy Wielkopolski zachęcają biegacze ze stowarzyszenia gRUNwald Poznań. Zaplanowali zebrać 5 tys. zł. W poniedziałek o godz. 15:30 mieli 3499 zł.

„Chorych przybywa i przybywać niestety będzie, a co gorsza zauważamy, że problem dotyka już naszych znajomych i znajomych naszych znajomych. W tej ciężkiej walce trzeba docenić personel medyczny: lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych i całą służbę! Oni stojąc na pierwszej linii frontu biorą na siebie największe ryzyko związane z wirusem. Wymyśliliśmy więc wspólnie z ekipą biegu Niebieska Fala że można ich wspomóc” – napisali.

Pieniądze mają być przeznaczone na zakup wody, maseczek i środków higienicznych. I poznaniacy mają za sobą już pierwsze sukcesy. Zakupili m. in. 700 maseczek, wodę, termometry i dostarczyli do Szpitala Klinicznego im. H. Święcickiego w Poznaniu.

Zrzutka TUTAJ

Fundacja „Biegowy Guru” postanowiła wesprzeć osoby starsze i samotne. „Są pośród nas ludzie, dla których życie w czasach epidemii jest wyzwaniem ponad miarę. Są ludzie, dla których izolacja łączy się z głodem, brakiem dostępu do leków, utratą świadczeń i przywilejów. Mimo zagrożeń jakie się z tym wiążą nie godzimy się z tym!” – podkreślają organizatorzy zbiórki na siepomaga.pl

„Część seniorów może liczyć na pomoc rodziny, MOPS i znajomych, jednak pozostaje cześć osób, którymi nikt się nie interesuje. Nasze działania mają kojarzyć ze sobą osoby potrzebujące z chętnymi takiej pomocy udzielić. Równolegle staramy się pozyskać fundusze na zabezpieczenie naszych wolontariuszy a pośrednio naszych podopiecznych poprzez użycie środków ochrony osobistej takich jak – maski, kombinezony, rękawiczki, płyny dezynfekujące. Jeśli fundusze pozwolą będziemy kupować żywność dla tych osób, które nie mają środków do życia. Prosimy o pomoc dla ludzi, którzy jej potrzebują, a nieraz nawet nie mają odwagi, by o nią poprosić.” – wyjaśniają.

Organizatorzy założyli, że uda im się zebrać nawet 50 tys. zł, ale na razie wsparcie jest słabe.

Zrzutka TUTAJ 

AK


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce