Biegacze pomogą wybudować hospicjum! W Gliwicach rusza rekordowa sztafeta

 

Biegacze pomogą wybudować hospicjum! W Gliwicach rusza rekordowa sztafeta


Opublikowane w pt., 17/05/2019 - 09:27

Trzy lata temu w Gliwicach odbył się wyjątkowy bieg sztafetowy. Wyjątkowy, bo po pierwsze był rekordowy (najdłuższa sztafeta), po drugie miał szczególny cel – pomóc Marcinowi wrócić do normalności po wypadku. Akcja zakończyła się powodzeniem: padł rekord Polski a zebrane środki trafiły na konto Marcina Polaka. Teraz akcja wraca w nowej odsłonie. Już nie liczyć się dystans, ale… liczna zmian. Organizatorzy pragną pobić rekord kraju w kategorii „najliczniejsza sztafeta”. Nie zmienia się za to główny cel, czyli pomoc. Tym razem jej adresatem będzie Hospicjum Miłosierdzia w Gliwicach, które potrzebuje środków na rozbudowę. Pomóc może każdy!

Co trzeba zrobić? Przebiec, przemaszerować albo przejść co najmniej 400 metrów. Tylko i aż tyle. Nie możesz biegać ani chodzić? Może masz za daleko do Gliwic? Nie szkodzi, nadal możesz pomóc, na przykład biorąc udział w licytacjach charytatywnych.

- Jako środowisko biegowe „Gliwice Biegają” kolejny raz łączymy siły wszystkich grup biegowych z miasta i okolicy, żeby pomóc w rozbudowie Hospicjum. Zakończyła się surowa budowa, prace przechodzą w etap wykończenia i na to potrzebne są fundusze – wyjaśnia Maciej Stodolak. – Przygotowaliśmy tygodniową sztafetę w dniach od 18 do 25 maja. Akcja potrwa 180 godzin i może w niej wziąć udział każdy, także dzieci. Wystarczy zalogować się na stronie www.gliwicebiegaja.pl/ i zgłosić udział w jednym z biegów a tych przygotowaliśmy sporo: sztafeta, Rodzinny Charytatywny Test Coopera, Bieg VIPów, Sztafeta Firmowa 4x400 m. Wszystko zakończy się jubileuszowym Gliwickim Biegiem Ulicznym, który wystartuje wyjątkowo o godzinie 22:00. O północy będzie oficjalne zakończenie samego biegu i całej sztafety.

Główną areną zmagań będzie stadion lekkoatletyczny na gliwickim osiedlu Kopernik, choć sztafeta rozpocznie się w Lesie Komunalnym podczas Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej. Przebiegnie obok Hospicjum, gdzie odbędzie się pierwsza zmiana i ruszy na stadion. Tam pałeczka nie zatrzyma się przez tydzień. By to się udało, potrzeba chętnych do biegania. Wystarczy pokonać 400 metrów bieżni. Liczy się liczba osób, bo sztafeta jest jednocześnie próbą pobicia rekordu Polski na najliczniejszą sztafetę: - Jeśli uda się dokonać 1001 zmian, ustanowimy rekord Polski, co wiąże się z dodatkowym finansowaniem.

- Można przyjść, wrzucić datek do puszki, pobrać numer startowy i ruszyć na bieżnię. Można biec, maszerować, iść z kijami, ale tutaj koniecznie trzeba mieć gumowe nakładki na kijach – wyjaśnia Stodolak. – Jeśli ktoś nie może biegać lub nie może być osobiście, są jeszcze licytacje na Allegro Charytatywni, gdzie można licytować lub wystawić swój przedmiot. W tej chwili mamy na przykład pakiety startowe na różne biegi, koszuli Piasta Gliwice i Górnika Zabrze, przejazdy luksusowymi samochodami i przelot nad Gliwicami… Właściciele firm mogą nas wesprzeć, wybierając opcję „Złotówka za kilometr” i deklarując wpłatę po akcji. Planujemy przebiec około 1500 km.

Opcje dla biegaczy są dwie: na stronie akcji można się zapisać deklarując całą godzinę biegu (wpłata minimum 50 zł, w cenie koszulka pamiątkowa) lub udział w akcji w danym dniu – tutaj nie trzeba deklarować godziny, wystarczy przyjść, wrzucić do puszki datek (co najmniej 20 zł) i pobiec. Zapisy godzinowe są zobowiązujące: - Jeśli ktoś zapisuje się na konkretną godzinę, bierze za nią odpowiedzialność. Jeśli nie przyjdzie, to sztafeta się zatrzyma – zaznacza Maciek Stodolak. – Osoby, które pobiegną, nie mogą wziąć pałeczki do ręki po raz drugi, bo to może skutkować unieważnieniem rekordu. Mogą za to towarzyszyć w biegu, wspierać i kibicować. Numer startowy będzie upoważniał do wejścia na obiekt, który będzie zamknięty w godzinach nocnych. Warto przyjść i wspierać innych. Swoje treningi na arenie lekkoatletycznej zapowiedziały wszystkie gliwickie grupy biegowe.

KM


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce