Biegacze przekazali środki ochronne dla Beskidzkiego Centrum Onkologii


Opublikowane w czw., 28/05/2020 - 08:49

Biegacze z Podbeskidzia, w związku z epidemią koronawirusa, postanowili zorganizować zbiórkę przeznaczoną na zakup środków ochronnych dla służb medycznych bielskiego szpitala. W akcję pomocy zaangażowało się finansowo 50 osób. Zbiórka zakończyła się w kwocie 2 331 zł. Dodatkowo Stowarzyszenie Ultra Beskid Sport przekazało ze swoich funduszy 1000 zł. Zbiórka trwała od 5 maja w portalu zrzutka.pl.

Po uzgodnieniach z dyrektorem Beskidzkiego Centrum Onkologii zakupiliśmy i przekazaliśmy:

  • maski na gumkę 3 warstwowe – 200 sztuk;
  • fartuch PE Rolka – 10 opakowań;
  • fartuch ochronny – 10 opakowań;
  • kombinezony L i M – 20 sztuk;
  • maski ochronne 15 sztuk;
  • płyn do dezynfekcji rąk – 5 sztuk; 
  • rękawice Touch N Tuff – 10 opakowań;
  • osłona na obuwie – 2 opakowania.

- informuje Stowarzyszenie Ultra Beskid Sport.

Ponadto firma, Machiko Sportswear, która przekazała 100 maseczek ochronnych wielokrotnego użytku.

Środki ochronne trafiły już do izby przyjęć szpitala na ul. Wyspiańskiego a także oddziału paliatywnego na ul. Emilii Plater w Bielsku-Białej.

Warto podkreślić, że przekazana darowizna odpowiadała wymaganiom ustawy z dnia 20 maja 2010 roku o wyrobach medycznych a produkty uzyskały pozwolenie do dopuszczenia do obrotu zgodnie z ustawą Prawo Farmaceutyczne.

- W tym miejscu, w imieniu całego Zarządu Ultra Beskid Sport chciałbym podziękować wszystkim osobom, które przyłączyły się do naszej akcji. Wspólnie mogliśmy zrobić coś dobrego w tym trudnym dla czasie. Możemy powiedzieć, że biegacze mieli minimalny wpływ na większe bezpieczeństwo służb medycznych a także pacjentów bielskich szpitali. Dbajmy o tych, którzy stoją na pierwszej linii: lekarzy, pielęgniarki, ratowników, salowe i cały personel służby zdrowia - mówi Krzysztof Krzempek prezes Ultra Beskid Sport.

Inicjatorem i koordynatorem akcji pomocowej było bielskie Stowarzyszenie Ultra Beskid Sport, znane w świecie biegów górskich. Strona stowarzyszenia: www.ultrabeskid.pl.

źródło: Ultra Beskid Sport

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce