Biegacze wśród zgłoszonych do 1. Plebiscytu Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego


Opublikowane w pt., 18/10/2019 - 15:23

Pierwszy etap Plebiscytu Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego już się zakończył. Do Kapituły spłynęły zgłoszenia 39 sportowców, w tym pięcioro biegaczy.

Na liście zgłoszonych znalazł się Krzysztof Ciuksza - wicemistrz świata i mistrz Europy na dystansie 200 i 400 m, który w ubiegłorocznym plebiscycie Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych START, dzięki głosom kibiców uplasował na drugim miejscu wśród Najlepszych Sportowców 2018.

Na rozpatrzenie kandydatury przez Kapitułę czeka również Małgorzata Ignasiak, sprinterka, która mimo kategorii T12 (niewidomi) startuje bez przewodnika i na swoim koronnym dystansie 200 m zdobywa medale.

Kolejna sprinterka na liście to Alicja Jeromin (Fiodorow), czterokrotna medalistka paraolimpijska.

Do nagrody internauci nominowali również Aleksandra Kossakowskiego - mistrza Europy na 1500m startującego z przewodnikiem oraz Michała Kotkowskiego - podwójnego złotego medalistę z mistrzostw Europy, startującego w grupie przeznaczonej dla zawodników z porażeniem.

Biegacze nie dominują na liście i nie wiadomo, czy w ostatecznej wersji listy na niej pozostaną. 20 nazwisk, spośród których będziemy wybierać ulubionych sportowców z niepełnosprawnościami, poznamy po obradach Kapitały. Głosowanie rozpocznie się 28 października i potrwa do 17 listopada.

Wyniki Plebiscytu zostaną ogłoszone 5 grudnia, podczas uroczystego Finału Plebiscytu w siedzibie Centrum Olimpijskiego w Warszawie oraz na stronach internetowych i profilu Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. Zwycięzcy otrzymają statuetki im. Sir Ludwiga Guttmanna (twórcy ruchu paraolimpijskiego).

IB


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce