Biegaj, organizuj! Policz się z cukrzycą!


Opublikowane w czw., 15/11/2018 - 10:20

Już 13 stycznia, po raz 13 w historii, tłumy biegaczy wezmą udział w charytatywnych biegach na rzecz diabetyków. Pobiegnie cała Polska. Główne wydarzenie odbędzie się w Warszawie.

Kolejne finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w polskich miastach wypełniają się nie tylko wolontariusze, ale i biegacze. W stolicy na 5-kilometrowej trasie wystartuje 5000 osób. Pobiegną obok Ogrodu Saskiego, Starego Miasto czy Pałacu Prezydenckiego. Start i meta tradycyjnie znajdował będzie w okolicach Pałacu Kultury i Nauki.

Łącząc przyjemne z pożytecznym, biegacze wspierają jeden z programów medycznych prowadzonych przez WOŚP, tj. Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą. Jak podaje fundacja Jurka Owsiaka, od 2004 roku do końca listopada 2017 roku, z pomp zakupionych przez WOŚP skorzystały aż 3403 kobiety. Dzięki zastosowaniu tego sprzętu, urodziło się 1 319 zdrowych dzieci.

Opłata startowa - cegiełka dla WOŚP, to 30 zł, ale można i warto wnieść też wyższą kwotę. Zebrane fundusze w całości przeznaczone zostaną na zakup pomp insulinowych dla ciężarnych kobiet w ramach wspomnianego programu. Każdy, kto zgłosi się na start, otrzyma numer, koszulkę pamiątkową oraz medal. Bieg odbywa się w luźnej formule, bez pomiaru czasu. Organizatorzy zachęcają do przebierania się w kolorowe stroje. Najlepsze kostiumy będą uhonorowane upominkiem od sponsora głównego 13. Biegu WOŚP „Policz się z cukrzycą”.

Orkiestrowe biegu odbędą w całej Polsce. I nie tylko. W tym roku biegacze wystartowali w 108 miastach. Tak biegano w 2017 r.

W kolejnych tygodniach poznamy lokalizację tegorocznych biegów. Już trwają zgłoszenia do 7. Opolskiego Biegu „Policz się z cukrzycą”. Limit uczestników wynosi tam 300 osób. Uczestnicy pokonają dystans 3,5 km. Start znajdował będzie się przy placu Wolności. Opłata startowa to 10 zł. Cały dochód zasili konto WOŚP.

Jeśli z uczestnika chcecie zamienić się w organizatora i przeprowadzić bieg w swoim mieście, skontaktujcie się z lokalnym sztabem. WOŚP na swoich stronach zamieścił poradnik, co jest potrzebne co przeprowadzenia zawodów (ZOBACZ).

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce