Biegali i morsowali nad Popradem - wspierali WOŚP [WIDEO]


Opublikowane w pon., 13/01/2020 - 10:06

W skutych lodem wodach Popradu w Piwnicznej-Zdroju, tuż przy trasie Biegu 7 Dolin kąpieli zażywały morsy. Dla rozgrzewki przebiegli dystans 1 kilometra. Na zakończenie odbyły się licytacje. Wszystko z myślą o 28. finale WOŚP.

12 stycznia, po raz 28. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Nad Popradem w Piwnicznej, jako wydarzenie towarzyszące finałowi orkiestry Jurka Owsiaka, odbył się I Bieg Morsa. Na polu namiotowym pojawili się wolontariusze ze szkół podstawowych i liceów, kwestował  też burmistrz Dariusz Chorużyk z rodziną.

Chociaż lód skuł rzekę, a temperatura oscylowała wokół zera, dla morsów zimna kąpiel stała się prawdziwym rajem. W sumie ponad 50 osób przyjechało z różnych miejscowości, aby wspólnie zakosztować przyjemności zanurzenia się w lodowatej wodzie. Dla jednych był to chrzest bojowy, inni morsują regularnie w rozmaitych wodach. I zapraszają wszystkich do skorzystania z tej przyjemności.

Wcześniej, dla rozgrzewki w Parku Zdrojowym morsy pokonały dystans 1 kilometra. Uczestnicy biegli w strojach, w których następnie zanurzali się w wodach rzeki. Po morsowaniu, na wszystkich czekała ciepła herbata i poczęstunek oraz nagrody niespodzianki. Odbyły też licytacje na rzecz WOŚP. Tym razem datki zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu dla dziecięcej medycyny zabiegowej.

MK / Sadeczanin.info


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce