Biegi Lavaredo Ultra-Trail zdominowane przez Polaków!


Opublikowane w czw., 10/01/2019 - 08:21

Emocje związane z Lavaredo Ultra-Trail, Ultra Dolomites i Cortina Trail będziemy przeżywać dopiero w czerwcu. Listy startowe cały czas się zmienią - ktoś zrezygnuje, ktoś nie zapłaci, dołączy jeszcze elita. Jedno jest pewne - po zapisach i rejestracji to Polacy stoją na frekwencyjnym podium we wszystkich biegach imprezy!

Cortina Trail

Na trasie 48-kilometrowego biegu Cortina Trail, wśród cudzoziemców to właśnie Polaków będzie najwięcej – 113. osób. Biało-Czerwoni wWyprzedzili Francuzów, którzy na start wybierają się w liczbie 107 osób oraz Chorwatów - 91 uczestników.

Taka liczba rodaków w tym biegu to dobra wiadomość, w zeszłym roku jako trzecia zawodniczka przekraczała tu metę Anna Kącka. Dwa lata temu trzeci był Paweł Krawczyk, a 2013 r. rywalizację pań wygrała Kasia Zając. Ten bieg jest więc przez Polaków lubiany.

Lavaredo Ultra-Trail

Polscy utramaratończycy to 9,48% wszystkich startujących w głównym, 120-kilometrowym Lavaredo Ultra-Trail. W jego trzynastej edycji, aż 49,32% biegaczy to cudzoziemcy. W tej grupie więcej od Polaków jest jedynie Francuzów. Podium zamykają Brytyjczycy.

W LUT Polacy jeszcze na podium nie stali. W 2017 r. piąte miejsce zajęła Ewa Majer. Francuzi wygrywali ten bieg trzykrotnie w rywalizacji mężczyzn i dwukrotnie wśród pań.

Ultra Dolomites

Polaków nie zabraknie również 29 czerwca o 6:00 rano, gdy wystartuje pierwsza edycja 87-kilometrowego Ultra Dolomites. Stawka tego ultramaratonu w 51% składa się z cudzoziemców. Wśród zagranicznych zawodników 94 biegaczy przyjedzie z Francji. Za nimi pod względem frekwencji uplasowali się Hiszpanie, ale trzecią narodowością biegu są Polacy, z 31 zawodnikami na liście startowej.

Trzymamy kciuki!

IB


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce