Biegi parkrun w kolejnych miastach. Zorganizuj własną lokalizację!


Opublikowane w czw., 21/03/2019 - 13:00

Niebawem polskiemu parkrun'owi stuknie sześćdziesiątka. Nie chodzi tu jednak o lata, a o liczbę lokalizacji. Na tym nie koniec! Trwają już poszukiwania koordynatorów w kolejnych miastach i miejscowościach!

Niedawno, bo zaledwie w grudniu ubiegłego roku, na warszawskim Polu Mokotowskim uczestniczyliśmy w otwarciu 59. lokalizacji parkrun. Były zaręczyny, wysoka frekwencja i dobre czasy.

Czar par(krun) Pole Mokotowskie. Powiedziała TAK!

Teraz w Kudowie Zdroju, pięknym mieście uzdrowiskowym położonym nad Bystrzycą - trasa wytyczona została na terenie Parku Zdrojowego - trwa odliczanie do inauguracji kolejnego biegu na parkrun'owej mapie kraju. Sygnał do startu padnie w sobotę 6 kwietnia, tradycyjnie o 9:00.

Parkrun się nie zatrzymuje i już poszukuje koordynatorów w kolejnych dziesięciu lokalizacjach!

Spoglądając na mapę cyklu widzimy, że więcej darmowych sobotnich biegów rozgrywanych jest na zachodzie kraju oraz w centrum. Na południowym wschodzie działają tylko dwa takie miejsca - Rzeszów i Chełm. Może się to zmienić, o ile tylko znajdą się osoby, które zechcą zorganizować sobotnie spotkania. Zdaniem Sebastiana Wojciechowskiego, koordynatora parkrunu Pole Mokotowie, warto podjąć trochę trudu.

– Otwarcie nowej lokalizacji daje ogromną satysfakcję z tworzącej się społeczności, pozwala zawrzeć znajomości i przyjaźnie, które szybko wykraczają poza sobotni poranek – podkreśla Sebastian, koordynator parkrun ds. Aktywacji i Wsparcia, który sam związany jest z parkrun'em od 2015 roku i tworzył już dwie lokalizacje cyklu w Warszawie.

– Wszystko zaczyna się od zgłoszenia koordynatora działającego jako wolontariusz, który czuwa nad lokalizacją jako całością. Głównym zadaniem koordynatora lokalizacji jest zbudowanie wokół siebie zespołu i dbanie, aby w jego ramach realizowane były wszystkie potrzebne działania: m.in. wprowadzenie wyników, promocja, obsługa mediów społecznościowych – wylicza nasz rozmówca,

Jak podał serwis biegampolodzi.pl, wkrótce też w tym mieście powstać ma druga lokalizacja parkrun - w Lesie Łagiewnickim. Przypomnijmy, że od 2012 roku parkrun rozgrywany jest już w parku im. Ks. Józefa Poniatowskiego. Była to jedna z pierwszych lokalizacji cyklu w Polsce.

Pierwszy parkrun w naszym kraju odbył się rok wcześniej w Gdyni. Ukończyło go pięć osób.

Parkrun to dobry sposób na rozpoczęcie soboty. Do pokonania jest 5 km. Można biec, maszerować, lub spacerować. Dla wielu uczestników to już nie tylko impreza sportowa, ale społeczność, styl życia oraz turystyka połączona z odwiedzaniem kolejnych lokalizacji. Żeby wziąć udział wystarczy jedynie dokonać rejestracji, a następnie wydrukować i przynieść ze sobą nadany Indywidualny Kod Uczestnika.

Spróbujcie!

RZ


Polecamy również:


Podziel się: