Biegi Śnieżnickie – najstarszy bieg górski w Polsce. „Zapraszamy!”

Biegi Śnieżnickie – najstarszy bieg górski w Polsce. „Zapraszamy!”


Jesteś biegaczem i nie słyszałeś jeszcze o Biegach Śnieżnickich? Zapraszamy na www.turystyka.bystrzycaklodzka.pl - Biegi Śnieżnickie. W ostatnich tygodniach o samym biegu mówi się dużo i chętnie. Powodów jest wiele…

O co tyle hałasu?

XXV Biegi Śnieżnickie to bieg alpejski na szczyt Śnieżnika, który będzie jednocześnie Mistrzostwami Polski w stylu alpejskim oraz eliminacjami do Mistrzostw Europy. Nie powinno to jednak odstraszyć amatorów ponieważ nie są to biegi tylko dla elity ale także dla takich, którzy chcą sprawdzić własne możliwości, zwiedzić nowe miejsce, stanąć na starcie z najlepszymi przyjaciółmi lub poprostu kochają biegać.

W skład imprezy tradycyjnie wchodzą biegi dzieci i młodzieży.

A co czeka na uczestników?

Promocyjne opłaty startowe, bogaty pakiet, wyjątkowy medal na szczycie Śnieżnika, koszulka techniczna z Mistrzostw Polski, losowanie nagród, atrakcje i pokazy kulturalne, to i wiele innych niespodzianek.

W ramach niskiego wpisowego otrzymacie bogaty pakiet startowy, w którym znajdziecie m.in.: koszulkę uszytą przez markę STOOR, okolicznościowy numer startowy, posiłek po zawodach, napój chmielowy, certyfikat ukończenia biegu (do pobrania), możliwość skorzystania z natrysków i szatni, nagrody dla najlepszych, możliwość wylosowania nagród wśród wszystkich osób, które ukończyły bieg.

Pakiet może być oczywiście rozszerzony w zależności od pozyskanych środków.

Przy tak bogatym pakiecie startowym opłaty startowe są naprawdę wyjątkowe. Do 30 kwietnia opłata wynosi jedynie 40 zł Grupy sportowe (powyżej 5 osób) - do 30 kwietnia - 30 zł. Więcej na www.turystyka.bystrzycaklodzka.pl w zakładce Biegi Śnieżnickie

W zawodach mogą wziąć udział dosłownie wszyscy: wyczynowcy, półwyczynowcy, ambitni amatorzy jak i początkujący miłośnicy górskiego biegania. Wszystkim tym zawodnikom trudy biegu wynagrodzi wspaniała natura z widokami na Masyw Śnieżnika i pozostałe pasma górskie wokół ziemi kłodzkiej

Ta trudna i malownicza trasa czeka na każdego. Bieg jest idealnym sposobem na pokonanie własnych słabości, a dla zawodowców – biegaczy ultra świetnym przygotowaniem przed startami docelowymi.

Trochę historii

W Międzygórzu startowało wielu znanych biegaczy – między innymi: Henryk Szost , Marcin Świerc, Daniel Wosik, Andrzej Długosz, Anna Celińska, Dominika Wiśniewska, Dominika Stelmach, Miłosz Szcześniewski, Radosław Kłeczek, Mateusz Borkowski, Tomasz Grycko, Izabela Zatorska, Irena Pakosz, Kamil Jastrzębski, Bartłomiej Przedwojewski i wielu innych znakomitych sportowców.

Historia biegów Śnieżnickich sięga roku 1993, kiedy to po raz pierwszy w Międzygórzu zawodnicy rywalizowali w biegu górskim. Od początku biegowi głównemu towarzyszą biegi dzieci i młodzieży pod nazwą Igrzyska Dzieci i Młodzieży.

Piękna historia oraz zaangażowanie sprawiło, iż WMRA wybrało Międzygórze na organizatora Mistrzostw Europy.

W 2000 r. w Międzygórzu najlepsi zawodnicy starego kontynentu walczyli o medale. Wśród kobiet wygrała reprezentantka naszego kraju ZATORSKA Izabela, a w kategorii mężczyzn Włoch GALLIANO Massimo.

Po 17 latach od tego wydarzenia w Stolicy Biegów Górskich wielokrotnie walczono o medale Mistrzostw Polski i Eliminacje na Mistrzostwa Świata i Europy.

25 edycja Biegów w Międzygórzu będzie kolejną okazją do zdobycia medali Mistrzostw Polski w biegu Alpejskim, a najlepsi będą reprezentować nasz kraj podczas Mistrzostw Europy.

Spotkajmy się na starcie najstarszego biegu górskiego w Polsce!

Zapisy: TUTAJ

Zapisy biegi młodzieżowe: TUTAJ

Informacje: http://turystyka.bystrzycaklodzka.pl – w zakładce Biegi Śnieżnickie oraz profil facebook.

Organizatorzy


Polecamy również:


Podziel się: