Biegiem na Bagry 2: "Błotko dobrze robi na skórę" [ZDJĘCIA]


Opublikowane w ndz., 24/04/2016 - 19:42

Niedziela 24 kwietnia. Wiosna dzisiaj tylko na kalendarzu. Ale to nie jest przeszkodą dla biegaczy uczestniczących w biegach nad krakowskim Zalewem Bagry. Bieg Główny dystansem w 10 km stał najważniejszym wydarzeniem dnia dla zapalonych biegaczy, dla debiutantów dystans 3 km przepiękną przyjemnością. 

- Lubię te tereny, jest mi dobrze kiedy tutaj biegam. Pogoda dla mnie idealna i nawet ten deszczyk mi nie przeszkadza. Wolę nawet jak deszcz pada - podpowiada pani Dorota Czajka.

Zaskakująco pogoda sprzyjała zabawie. - Błotko dobrze robi na skórę, więc bieganie było tylko tylko przyjemnym dodatkiem - żartowały Anna i Sabina z Nowej Huty. 
Ale byli i tacy, którzy narzekali na "małe błotko" na niektórych fragmentach trasy. Taki już urok tego miejsca.

- Trasa bardzo ciężka w sumie. Biegł jeden biegacz przede mną i usłyszał jakiś dźwięk bicia o podłogę - to byłem właśnie ja - opowiadał jeden z uczestników imprezy. - Było nie za bardzo, trochę mi noga jeszcze boli. Ale spoko, dałem sobie rady i dobiegłem do samego końca i otrzymałem swoją, chyba zasłużoną nagrodę - dodał kolejny. 

Mimo problematycznej aury impreza wypadła ciekawie. Stowarzyszenie "I ty możesz być wielki" - organizator imprezy powoli, acz skutecznie wkupuje się w serca krakowskich biegaczy. Czekamy na kolejne wydarzenia.

Yelyzaveta Biriukova


Polecamy również:


Podziel się: