Biegiem ze Świtezianką, promem przez San. 3 Ultra Przesilenie zaprasza w najdłuższy dzień roku!


Opublikowane w śr., 17/04/2019 - 11:04

Noc Kupały, palinocka, Sobótka, noc świętojańska… Letnie przesilenie. Szukanie kwiatu paproci, puszczanie wianków na wodę. Po prostu – najkrótsza noc w roku. A skoro najdłuższa noc - to najdłuższy dzień. I już po raz trzeci – wspaniała okazja do długiego biegania w przepięknych okolicznościach przyrody.

Zapraszamy na 3. Ultra Przesilenie - biegi trailowe na Pogórzu Dynowskim na Podkarpaciu. Zawody są rozgrywane na trzech dystansach, których imiona (jak całej imprezy) nawiązują do staropogańskiej i chrześcijańskiej tradycji:

  • 70 km (2000 m+) to Noc Kupały,
  • 50 km (1350 m+) to Sobótka,
  • zaś 30 km (915 m+) nazywa się Świętojanką.

Ultra Przesilenie odbędzie się 22 czerwca w Dynowie, urokliwie położonym nad Sanem miasteczku w środku trójkąta Rzeszów – Przemyśl – Sanok.

Dwa lata temu, premierowe zawody ukończyło niewiele ponad pół setki biegaczy, ale przed rokiem było ich już prawie 200! Teraz organizatorzy spodziewają się 300 osób z całej Polski.

– Impreza jest kameralna, ale wyróżnia się wspaniałą rodzinną atmosferą, a zawodnicy mają możliwość spróbowania na mecie tradycyjnych regionalnych wyrobów na wiejskim stole – zachęca Łukasz Domin ze Stowarzyszenia „Aktywny Dynów”.

Dystanse 70 i 50 km startują na przełomie nocy i dnia, o godzinie 3:30 nad ranem z dynowskiego rynku, poprowadzą terenami Pogórza Dynowskiego i Doliny Sanu.

Biegacze na 30 km ruszą na trasę o godzinie 5:30 z Ośrodka Turystycznego „Błękitny San” w Dynowie. W tymże ośrodku będzie zlokalizowana meta wszystkich biegów.

Tych, którzy wybiorą trasę najdłuższą (70 km), czeka niezwykle atrakcyjna nagroda: – Na około 40. kilometrze uczestnicy Nocy Kupały przeprawią się promem na drugą stronę Sanu, po czym będą kontynuowali bieg – mówi Łukasz Domin. – Wszyscy, którzy przyjadą na Ultra Przesilenie, spotkają na trasie kibicującą i zagrzewającą do walki Świteziankę i miną wielkie sobótkowe ognisko – zapowiada organizator.

Zapraszamy, przywitać lato biegowo na Pogórzu Dynowskim – naprawdę warto! Nasza redakcja objęła patronat medialny nad imprezą.

Linki do rejestracji na 3. Ultra Przesilenie znajdziecie TUTAJ.

Piotr Falkowski

zdj. Daniel Gąsecki/Ultra Przesilenie

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce