[AKT.] Pobiegł z Zakopanego do Świnoujścia! 934 km dla Antka


Opublikowane w pon., 10/06/2019 - 09:40

Radosław Spychała chce pokonać 934 kilometry. Swój bieg zadedykował małemu Antkowi Smorawskiemu z Kluczewa. Do biegu może przyłączyć się każdy. Warto też wesprzeć zbiórkę na rzecz chłopca.

Mieszkający w Chrzypskach Wielkich (woj. wielkopolskie, powiat międzychodzki) maratończyk chce ukończyć próbę w 10 dni. – Poprzez bieg chcemy pozyskać sponsorów i zebrać pieniążki na zakup łóżka rehabilitacyjnego oraz wykupienie turnusów rehabilitacyjnych dla Antka – tłumaczy Radosław Spychała.

Do tego wyzwania przygotowywał się wiele miesięcy. Codziennie pokonuje bowiem po ok. 100 km. Dziś rozpoczął już szósty dzień w biegu, meldując się w Pile.

Radek mierzy się nie tylko z dystansem, ale i z upałem. Temperatury sięgają 28 stopni Celsjusza, ale nagrzany słońcem asfalt jest jeszcze jeszcze cieplejszy.Pojawiają się kryzysy, ale z pomocą przychodzą mieszkańcy całej Polski, którzy licznie przyłączają się do biegu – na nogach, na rowerach, hulajnogach, wózkach. Chętnie pomagają też biegaczowi, oferując posiłki, napoje, noclegi – łóżko sprzyja regeneracji, dużo bardziej niż kanapa wozu technicznego.

Radkowi towarzyszą także sam Antek i ojciec chłopca.

Postępy na trasie Radosława Spychały można śledzić TUTAJ (pozycja gps) oraz TUTAJ (fanpage facebook, na którym pojawiają się zdjęcia i nagrania wideo z kolejnych etapów).

Leczenie chłopca wesprzeć można w formie darowizny:

Odbiorca: Fundacja Złotowianka
Numer konta: 25 8944 0003 0002 7430 2000 0010
Tytułem przelewu: S/163 darowizna dla Antoni Smorawski

red.


AKTUALIZACJA

Radosław Spychała już na mecie w Świnoujsciu

"Każde zakończenie stanowi początek czegoś nowego" - napisał tajemniczo na facebooku. Możemy się więc spodziewać kolejnego biegowego projektu tego biegacza! Brawo!

red.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce