Biegowe Gorlickie Przepalenie już na mecie. Wygrywają... [WYNIKI]

 

Biegowe Gorlickie Przepalenie już na mecie. Wygrywają... [WYNIKI]


Opublikowane w pon., 13/07/2020 - 09:55

Zakończyło się Biegowe Gorlickie Przepalenie. W maju, czerwcu i jeszcze na początku lipca uczestnicy zmagali się z urokliwymi i bardzo trudnymi trasami w Beskidzie Niskim.

– Trochę dokuczały nam trudne warunki atmosferyczne. Był upał i ulewne deszcze. To właśnie przez deszcze przedłużyliśmy możliwość uczestnictwa w ostatnim czwartym etapie Przepalenia – informuje Sebastian Chłanda, jeden z organizatorów wyzwania.

Tę morderczą rywalizację wygrał Stanisław Tomasik z Gorlickiej Grupy Biegowej. Wśród pań najlepsza była Anna Wojna. Oboje zapewnili sobie zwycięstwo już po trzecim etapie, ale nie odpuścili i pobiegli również na finałowej trasie... ponownie wygrywając  zmagania.

Wśród panów kolejne miejsca zdobyli Bartek Olbrych i Bartosz Kujawski, a wśród pań Magdalena Bieszczad i Paulina Szurek.

Pełne wyniki: TUTAJ i TUTAJ (wg. płci)

– Za nami cztery mordercze etapy Przepalenia. Czyli to już koniec naszych prawie dwumiesięcznych zmagań ze szlakami w Beskidzie Niskim. Dla nas te kilka tygodni to ciekawe doświadczenie organizowania czegoś, co na pewno nie doszłyby do skutku, gdyby nie pandemia wirusa. Na początku mieliśmy nadzieję, że przyjedzie kilku lokalnych biegaczy i przebiegnie na zaliczenie wyznaczoną przez nas trasę, ale już po kilku dniach wiedzieliśmy, że będzie to fajna zabawa połączona z rywalizacją – podkreśla Sebastian Chłanda.

Biegacze dopisali. Na górskich trasach pojawiła się prawie setka biegaczy z Podkarpacia i Małopolski.

– Super, że dopisaliście w takiej ilości. Mamy nadzieję, że część z was odkryła na nowo Beskid Niski dzięki trasom, które wyznaczał Wiktor Bubniak. Spędzał on w terenie dużo czasu, zanim biegacze mogli poznać oficjalną trasę etapu – dodaje Chłanda.

Wraz z Bartoszem Kujawskim zadbali o poprawność wyników w klasyfikacji i mobilizowali czołówkę do szybkiego biegania. Obydwaj też nie tylko byli współorganizatorami biegowej imprezy, ale także mocno naciskali w klasyfikacji generalnej, zajmując czołowe miejsca.

– Przy okazji mamy niespodziankę dla biegaczy. Nasz nadworny kowal Bogumił Bubniak przygotował dla trójki najlepszych zawodników i zawodniczek ręcznie kute, ciężkie i unikalne medale za walkę w Przepaleniu, będą do odbioru w sklepie Ostre Koło – mówi Chłanda.

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce