Biegowe projekty na 100-lecie Niepodległej


Dwa supermaratony – w Katmandu i Warszawie – zainaugurują Narodowy Bieg Stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości od Bałtyku do Tatr – poinformowali organizatorzy na konferencji w Centrum Prasowym PAP.

Konferencja była okazją do przypomnienia założeń, ale i prezentacji szczegółów projektów.

13 października rozpocznie się tygodniowy bieg od wschodu do zachodu słońca w Katmandu. Uczestnicy supermaratonu pokonując dystans 100 km (w kilku etapach) uczczą pamięć polskich himalaistów. Następnie 350 osób (wyselekcjonowanych z blisko 1700 zgłoszonych) weźmie udział w trekkingu do bazy pod Everest.

10 listopada na terenie AWF odbędzie się Supermaraton Stulecia w randze mistrzostw Polski na dystansie 100 km. Start o 7.36 dokładnie w setną rocznicę przyjazdu do Warszawy Marszałka na nieistniejący już Dworzec Wiedeński. Trwająca rejestracja na te zawody zakończy się 6 czerwca w 200. rocznicę śmierci generała Jana Henryka Dąbrowskiego, twórcy Legionów Polskich we Włoszech.

Sędzią głównym obu supermaratonów będzie Janusz Rozum.

Dzień później, 11 listopada, 100 000 osób wystartuje w Narodowym Biegu Stulecia od Bałtyku do Tatr, tj. w 100 Biegach Niepodległości na dystansie 10 km w 100 miastach. Początek biegów nastąpi o godz. 11:11. Uczestnicy pobiegną w jednakowych koszulkach w narodowych barwach, a na mecie otrzymają jednakowe medale (na zdjęciu) i dyplomy, zaś zwycięzcy – dzieła sztuki polskich artystów.

Źródło: PZLA, opr. red.


Polecamy również:


Podziel się: