Biegowe święto kobiet w Singapurze. Polka w TOP10!

Opublikowane w wt., 05/11/2019 - 09:53

Aż 13 tys. kobiet po raz czternasty rywalizowało na różnych dystansach Great Eastern Women’s Run.

Rekreacyjnie biegały mamy z córkami. W towarzystwie opiekunek do mety zmierzały również „księżniczki, które nie skończyły 6 lat. Z myślą o wynikach rywalizowały zawodniczki na dystansie 5 km, półmaratonu i biegu 10 km. W tym ostatnim startowała również Polka.

Joanna Rybacka zajęła dziewiąte miejsce, mimo problemów żołądkowych. „Moim głównym podejrzanym jest jedzenie w samolocie” - pisała Joanna na profilu Action Twins. Liderki biegu szybko poszły do przodu, a Polka większość dystansu pokonała sama.

„Do 7 km trzymałam przyzwoite, równe tempo 4:10 – 4:15, potem nie było już tak pięknie. Mimo wszystko, jestem zadowolona, bo forma zaczyna się stabilizować” - pisze Joanna.

Największy w Singapurze bieg dla kobiet wygrała Vanessa Lee, z czasem 38:26. Ten czas to jej nowa życiówka. Drugie miejsce należało do ubiegłorocznej zwyciężczyni Nicole Low (38:47).

Głównym biegiem imprezy był półmaraton , w którym z czasem 1:26:26 wygrała Mok Ying Rong. Miejscowa zawodniczka po zwycięstwo sięgnęła już po raz czwarty. Wygrywała w 2014 r. i robi to nieprzerwanie od 2017 r. Tym razem wygrała, chociaż według jej własnych słów, była do biegu nieprzygotowana. Ostatnie miesiące spędziła nad otwarciem swojej kliniki fizjoterapeutycznej dla biegaczy.

Za nią na podium stanęły Rachel See - 1:27:04 i Yvonne Elizabeth Chee - 1:32:58.