Biegowe Walentynki w Krakowie „nie tylko dla par”


Opublikowane w wt., 26/01/2016 - 15:08

Bieg Walentynkowy w Krakowie to impreza kierowana nie tylko do osób trafionych strzałą Amora. Swoje miejsce znajdą tu także osoby, które nie znalazły jeszcze swojej drugiej połówki i które ją aktywnie ją poszukują. Zapisy trwają.

14 lutego do Parku im. Henryka Jordana zaprasza nas Stowarzyszenie „I Ty Możesz Być Wielki”. To pierwsza taka inicjatywa w grodzie Kraka.

– W tak wielkim ośrodku sportowym i kulturalnym nigdy wcześniej nie było Biegu Walentynkowego. Krakowscy biegacze musieli jeździć do innych miast. Uznaliśmy, że tak nie powinno być – mówi Rafał Oświęcimka, prezes Stowarzyszenia ITMBW i Ambasador Festiwalu Biegów.

– Jak się okazało, zainteresowanie biegiem jest ogromne. Chociaż z promocją ruszyliśmy dwa miesiące temu, to na liście startowej jest już 700 osób, z czego ponad 400 wniosło opłaty startowe. Możemy się więc spodziewać ok 500 osób na starcie – cieszy się Oświęcimka.

W krakowskiej imprezie można wystartować także nie posiadając pary. Osoby samotne nie muszą szukać na ostatnią chwilę kolegi lub koleżanki do drużyny, bo przygotowano dla nich specjalny bieg. O godzinie 10:30 ruszą bieg „Do Wzięcia”, półtorej godziny później na starcie staną „Pary”.

– „Bieg singli” brzmi trochę patetycznie, więc uznaliśmy, że kategoria „Do wzięcia” jest nazwą weselszą. Tu biegną nie tylko osoby, które są singlami, ale też takie które są np. w związkach i nie mogły wyciągnąć partnera lub partnerki na bieg, ale chciały spędzić aktywnie czas. Wiele biegów walentynkowych jest kierowanych tylko i wyłącznie dla par, nasz taki nie jest – mówi Rafał Oświęcimka.

Krakowska trasa ma kształt serca. Jedna pętla liczy ok. 1250 metrów. Łączny dystans zmagań wynosi 5 km, jednak nie każdy musi go ukończyć. Ważniejsza jest dobra zabawa. W tym celu m.in. że pary uczestniczące zostaną połączone specjalną opaską.

– Jest to element zabawy. Chcemy, żeby wszyscy miło tu spędzili czas. Nie każdy też musi pokonać 5 km. Wystarczy, że ktoś przespaceruje 1250 metrów, a już otrzyma piękny odlewany medal w kształcie serca. W pakiecie startowym będzie też koszulka – wylicza organizator. Zaprasza do Krakowa.

– Uważam, że jest to świetny pomysł na spędzenie Walentynek. I to nie tylko moje zdanie, bo na liście startowej mamy ludzi z całej Polski. Cieszymy się, że wiele osób będzie chciało przy okazji biegu spędzić Święto Zakochanych w Krakowie – dodaje Rafał Oświęcimka.

Biuro zawodów mieścić się będzie w siedzibie Akademickiego Klubu Żeglarskiego AGH przy ul. Reymonta 21A (ok. 200 metrów od parku Jordana). Biuro czynne będzie już 13 lutego w godz. od 18:00 do 20:00 oraz w dniu imprezy od godz. 8:00 do 11:20. Zapisy drogą elektroniczną przyjmowane są do 10 lutego. Istnieje możliwość rejestracji w biurze zawodów.

Fundacja "Festiwal Biegów" została jednym z partnerów imprezy. Zmierzymy czas wszystkim uczestnikom biegów. 

Bieg Walentynkowy w naszym KALENDARZU IMPREZ.

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce