Biegowe znakomitości w Memoriale Janusza Sidły


Opublikowane w pon., 10/08/2020 - 09:41

Anna Kiełbasińska, Angelika Cichocka I Adam Kszczot – to największe gwiazdy 23. Grand Prix Sopotu Imienia Janusza Sidły I Bursztynowej Mili. Rywalizacja na Stadionie Leśnym będzie generalnym sprawdzianem formy lekkoatletów przed Mistrzostwami Polski, zaplanowanymi na ostatni weekend sierpnia.

96. PZLA Mistrzostwa Polski: Włocławek czeka na lekkoatletów i kibiców

Są bilety na lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski we Włocławku

„Kadłubkowy” ze względu na epidemię sezon wkracza w decydującą fazę, a jej początek wyznacza Memoriał Janusza Sidły. Na sopockim Stadionie zameldują się przede wszystkim znakomici biegacze, którzy na mityng zjadą z gór, jak Angelika Cichocka (SKLA Sopot) z St. Moritz, a Adam Kszczot z Zakopanego albo  - jak Anna Kiełbasińska – ze Spały.

Halowa mistrzyni Europy w sztafecie 4x400 metrów na dystansie jednego okrążenia zmierzy między innymi z koleżankami z biało-czerwonej reprezentacji, co już zwiastuje emocje.

Ciekawie powinno też być w biegach średnich – borykającą się długo z urazami Cichocką, na stadionie będzie można zobaczyć po raz pierwszy do prawie dwóch lat (!)

Mistrzyni Europy z 2016 roku, w Sopocie pobiegnie na dystansie 1000 metrów, czyli Bursztynowej Mili imienia Elżbiety Duńskiej-Krzesińskiej.

W swojej koronnej konkurencji - 800 metrów - zaprezentuje się z kolei Kszczot, który godnych rywali znajdzie w zawodnikach z krajowej czołówki i zza granicy.

Dla wielu lekkoatletów udział w „Sidle” oznacza początek opóźnionego sezonu letniego, a jego kulminacja nastąpi w dniach 28-30 sierpnia. Wtedy to we Włocławku odbędą się Mistrzostwa Polski – najważniejsza, w sytuacji gdy przełożono igrzyska olimpijskie i odwołano Mistrzostwa Europy, impreza w tym roku.

Przeprowadzenie XXIII Grand Prix Sopotu imienia Janusza Sidły w warunkach pandemii nie byłoby możliwe bez wsparcia miasta Sopot. Początek zmagań w czwartek, 13 sierpnia, o godzinie 17. Wstęp dla fanów „królowej sportu” wolny.

Program zawodów:

  • Kobiety: 100m, 400m, 1000m, 100m ppł, 400m ppł, rzut oszczepem, skok wzwyż, skok o tyczce
  • Mężczyźni: 100m, 300m, 800m, 110m ppł, rzut oszczepem, skok w dal, skok wzwyż

źródło: Organizator


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce