Biegowy przełom roku

 

Biegowy przełom roku


Opublikowane w pon., 11/01/2021 - 11:18

Rok 2020 był bardzo dziwnym rokiem nie tylko dla biegaczy. A my biegacze nauczyliśmy się biegać i rywalizować wirtualnie. Grunt to zdrowie i dobre samopoczucie.

Po świętach, które większość z nas spędziło przy stołach z rodziną, nastał czas, żeby się poruszać. Wyjątkowo dużo było w tym okresie wirtualnych biegów. My wybraliśmy – Bieg poświąteczny na Bemowie. Ten bieg można było pokonać na kilku dystansach (od 200 m do 4000 m) i  w różnych kategoriach (wiekowych i rodzinnych). Sama nazwa – bieg wirtualny - wskazywała że możesz biegać gdzie chcesz w okresie 24 grudnia – 27 grudnia 2020 roku, ale organizator udostępnił też trasę w Parku Górczewskim na Bemowie w Warszawie, 27 grudnia - w dzień odbioru pakietów startowych. Biegające rodziny mogły odebrać gry planszowe, które miały duże powodzenia u małych i dużych biegaczy. Pomiaru czasu nie było ze względu na obostrzenia w kraju, ale można było zgłosić swój wynik w punkcie odbioru pakietów startowych przy pokazaniu zegarka z wyświetlonym na nim czasem i dystansem. My, grupa z Żoliborza, tym razem wybraliśmy się pobiegać w Parku Górczewskim. Pogoda dopisała. Organizacja też. Uśmiechu też nie brakowało. I gra planszowa też wpadła.

Sylwester w tym roku – to jeszcze dziwniejsza sprawa. Nie udało się nam pobiegać o północy.

Nowy rok zaczął się znów od wirtualnych biegów. 1 stycznia biegaliśmy XII Bieg z Ochotą na Kępie Potockiej. Elektroniczne numery, elektroniczne dyplomy i dwa kółka po 5 km na trasie ParkRun Żoliborz Warszawa. Tak naprawdę już od dawna planowaliśmy pobiegać 1 stycznia w Parku Szczęśliwickim na Ochocie. Ale zawsze było coś ważniejszego. I jak widać pandemia umożliwiła nam tym razem przebiegnięcie Biegu z Ochotą - bez konieczności bycia w Parku Szczęśliwickim.

Pozdrawiam

Irina Hulanicka – Ambasador Festiwalu Biegów

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce