Birmingham: Polka wygrywa bieg serii Great Run!

Opublikowane w ndz., 06/05/2018 - 15:17

Aleksandra Lisowska zwyciężyła w Birmingham bieg na 10 km. Impreza rozgrywana była w ramach popularnej serii Great Run. Biegaczka poprawiła kolejny rekord życiowy. Wysoko uplasowała się też Angelika Mach

Lisowska, zawodniczka AZS UWM Olsztyn uzyskała rezultat 34:14 poprawiając najlepszy wynik w karierze o 43 sekundy. Niedawno,podczas Orlen Warsaw Marathon wyśrubowała życiówkę w maratonie i to aż o blisko 7 minut - na 2:33:13. Również w Łomży, podczas Mistrzostw Polski na 10 000 m, ustanowiła najlepszy czas w karierze - 34:28.28. Tym razem biegaczka z Braniewa błysnęła formąna Wyspach.

Lisowsla wyprzedziła o 5 sekund Irlandkę Shone Heaslip. Trzecia była Włoszka Fatna Maraoui z wynikiem 34:26.

Na szóstej pozycji uplasowała się druga z naszych reprezentantek Angelika Mach, która uzyskała wynik 35:35.

W rywalizacji mężczyzn wygrał Moses Kipsiro - brązowy medalista mistrzostw świata w biegu na 5000 m z 2007 roku. Ugandyjczyk uzyskał czas 29:08. Drugi był Brytyjczyk Andy Vernon - wicemistrz Europy w biegu na 10 000 m z Zurychu, który trasę pokonał w 29:35. Podium uzupełnił Amerykanin Luke Traynor, który uzyskał wynik 30:01.

W Simplyhealth Great Birmingham 10K wzięło udział ponad 7 tys. osób.