Biznes w Warszawie biega charytatywnie po raz 4.

Biznes w Warszawie biega charytatywnie po raz 4.


W pierwszy weekend po wakacjach w Emparku na Służewcu pobiegnie Warszawa Business Run. To część ogólnopolskiej imprezy Poland Business Run, która tego samego dnia wystartuje w ośmiu  największych miastach w Polsce (3 września 2017 r. o g. 10:30)

Największe polskie i zagraniczne firmy rywalizują w pięcioosobowych sztafetach na dystansie 4,2 km. Dochód z imprezy jest przeznaczony dla osób niepełnosprawnych. Wśród nich są osoby po amputacji, z urazami kręgosłupa, wrodzonymi wadami kończyn oraz niepełnosprawnością wynikającą z miażdżycy, cukrzycy czy chorób nowotworowych.

Na starcie w Warszawie na stanąć 1000 zespołów z ponad 400 firm. Bieg jest organizowany przez amatorów – na co dzień pracowników warszawskich firm technologicznych, banków inwestycyjnych, organizacji świadczących usługi w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi i biur architektonicznych.

Honorowy patronat objęła Prezydent m.st. Warszawy. Wydarzenie promują ambasadorzy, m.in. trenerka fitness Adrianna Palka, Rafał Sonik oraz Mateusz Kusznierewicz. Imprezę poprowadzi Anna Dereszowska.

Organizację biegu umożliwi udział ponad 550 wolontariuszy, z których wielu pochodzi z warszawskich i okolicznych szkół, również młodzież ze szkół integracyjnych. W tym roku bieg promuje także Konsorcjum Mobilux, któremu przewodniczy Warszawski Uniwersytet Medyczny wraz z Politechnikami – Częstochowską, Śląską i Opolską. Celem konsorcjum jest zbudowanie prototypu urządzenia podobnego do popularnego Segway’a dla osób z przerwanym rdzeniem kręgowym.

- Bieg łączy firmy w osiągnięciu wspólnego celu – wsparcia osób, które potrzebują naszej pomocy. To wyjątkowy projekt, dzięki któremu pracownicy z tysięcy firm mogą połączyć pasję do sportu z zaangażowaniem się w działania dobroczynne – tłumaczy Maciej Stefaniak, project manager WBR.

Jednym z beneficjentów tegorocznego biegu w Warszawie jest Konrad Molis, który w wyniku wypadku stracił prawą nogę. Nie poddał się jednak i każdego dnia walczy o przyszłość –intensywnie się rehabilituje, uczy nowego zawodu, trenuje wioślarstwo i pracuje jako opiekun-wychowawca. Uczestnicy Warszawa Business Run wesprą go w pozyskaniu pieniędzy, których brakuje na sfinansowanie profesjonalnej protezy, umożliwiającej aktywne życie.

W Warszawie uczestnicy pobiegną z Emparku, ulicą Wołoską oraz Domaniewską. Na mecie będą na nich czekać profesjonalni masażyści oraz możliwość bezpłatnych badań profilaktycznych. Będzie można również wypocząć w Strefie Relaksu i miło spędzić czas z Rubik School w Strefie dla Dzieci.

Do udziału biegu można zarejestrować się na stronie: http://warszawabusinessrun.pl

Tak było przed rokiem

red


Polecamy również:


Podziel się: