Blisko 1000 uczestników 6. Biegu Walentynkowego w Poznaniu [ZDJĘCIA]


Opublikowane w sob., 15/02/2020 - 19:35

To był bieg pod znakiem serca i to Walentynkowego! W sobotę, 15 lutego niemal 1000 osób wzięło udział w 6. edycji Biegu Walentynkowego. Na plaży Jeziora Rusałka w Poznaniu biegali nie tylko dorośli ale również kilkaset dzieci, które startowały na dystansie od 200 do 1500 metrów.

Dorośli mieli do wyboru jedną z trzech konkurencji: bieg na dystansie 10 km i 5 km oraz rajd Nordic Walking na 5 km. Na każdym z tych dystansów tradycyjnie mogli pobiec jako SINGLE lub w PARZE (cały dystans wspólnie, na metę wbiegając trzymając się za ręce). To wszystko w miłej atmosferze i przy iście wiosennej pogodzie.

– Nowa lokalizacji linii startu i mety się sprawdziły. Do tego po raz kolejny dopisała nam pogoda. Chyba niczego więcej nie mogliśmy sobie dziś wymarzyć. Cieszy nas, że impreza z każdym rokiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a my jako organizatorzy dokładamy wszelkich starań, żeby uczestnicy jak najlepiej się u nas bawili – powiedział po biegu organizator Maciej Łucyk, szef imprezy.

Najlepiej z 10-kilometrową trasą poradził sobie Filip Jańczak (36.25). Wśród kobiet tryumfowała Magdalena Przesławska (44.12). Wśród par najlepsi okazali się Agnieszka Kijak i Tomasz Mantas (42.37).

Trasę o połowę krótszą (5km) podobnie jak rok temu najszybciej przebiegł Julian Bocian (17.18). Wśród kobiet Agnieszka Golak (20.27). Parami trasę jako pierwsi pokonali Natalia Gracz i Piotr Rzepka (20:25)

W konkurencji Nordic Walking 5 km nie było niespodzianek bowiem metę najszybciej przekroczyli tak jak przed rokiem Jacek Witucki (32.09) oraz Agnieszka Mielecka (31.07), a wśród par Roman Frąckowiak i Izka Okrzesik-Frąckowiak (33:27).

źródło: Organizator

fot. Organizator / Tomasz Szwajkowski dla wwwFestiwalBiegow.pl


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce