Botaniczna Piątka 2019 w Łodzi przechodzi do historii


Opublikowane w śr., 04/12/2019 - 09:43

W niedzielę 2 grudnia w Zatoce Sportu uroczyście podsumowano łódzką edycję cyklu Botaniczna Piątka. Ceremonia odbyła się w przyjaznej, ciepłej atmosferze, pomimo mroźnej zimy na zewnątrz i mokrego śniegu.

Organizator przywitał uczestników, a przede wszystkim podziękował kierownikowi i przedstawicielom Ogrodu Botanicznego, który gościnnie był gospodarzem zawodów biegaczy i uczestników marszu nordic walking na jego terenie. Panie otrzymały niezapomniane pamiątki.

Potem było trochę statystycznych, ale bardzo interesujących informacji.

  • 805 lącznie unikalnych uczestników - 425 kobiet, 380 mężczyzn
  • 729 biegaczy
  • 76 zawodników NW
  • 116 osób ukończyło cały cykl, w tym 100 biegaczy o 16 kijkarzy
  • 1157 przekroczeń linii mety (1037 pod czas biegu, 120 pod czas marszu nordic walking)

Zwycięzcy cyklu zostali nagrodzeni. Mnie przypadło wyróżnienie za 1. miejsce w swojej kategorii wiekowej.

To były dla mnie pierwsze tego typu zawody. Naprawdę podobało mi się bieganie w Ogrodzie Botanicznym. Każda edycja - wiosenna, letnia, jesienna – była piękną na swój sposób. Trasa jest szybka. Natura jest piękna. Organizacja wydarzenia jest doskonała. Polecam wszystkim! Dystans 5 km jest moim ulubionym. Na pewno wrócę w przyszłym roku.

Organizatorzy nie ogłosili jeszcze konkretnych terminów wydarzeń. Ale pewne pozytywne zmiany są już znane. Na przykład uczestnicy marszu nordic walking będą ruszać na trasę przed biegami. Uruchomiono nową stronę internetową. Planowane jest także nagranie krótkiego filmu w jednej z edycji.

Victor Volkow, Ambasador Festiwalu Biegów


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce