Brzeziński, Dobrowolski, Brzezińska, Lisowska, Ochal - debiut biegu w Radomsku [ZDJĘCIA]


Opublikowane w pon., 02/12/2019 - 14:50

Prawie 150 osób wystartowało w 1. Ogólnopolskim Biegu Po Strefie. Atestowany bieg na 10 km odbył się na ulicach miasta i obok terenów Podstrefy Radomsko Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

- W zawodach wystartowało około 150 osób, ale nie o ilość, ale o jakość nam chodziło – podkreśla Sebastian Pierzchalski, jeden z organizatorów. – W biegu rywalizowało wielu mistrzów Polski, a także zawodnicy z Ukrainy.

25 osób ukończyło bieg z czasem poniżej 40 minut. Poziom rywalizacji był wysoki i zacięty – najszybszy był Błażej Brzeziński, mistrz Polski w maratonie z 2011 roku (także srebrny i brązowy medalista w tej konkurencji), który przebiegł trasę w 30 minut i 35 sekund. Drugi był Mykola Mewsza (Ukraina) –30.36, a trzeci Emil Dobrowolski 30.42 (wicemistrz Polski w maratonie i na 10 km).

Wśród kobiet najlepsza była Aleksandra Brzezińska (34.25), mistrzyni Polski z tego roku w maratonie. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Lisowska, brązowa medalistka mistrzostw Polski w półmaratonie (34.56), a trzecia była Olga Ochal (35.10), mistrzyni Polski w półmaratonie z 2013 roku.

Organizatorami I Biegu po Strefie w Radomsku byli Fundacja Aktywności Fizycznej Radomsko i Kolarsko-Biegowy Klub Sportowy Radomsko. Patronatem imprezę objął prezydent Radomska i starosta Powiatu Radomszczańskiego.

– Dla naszego miasta i regionu było to wyjątkowy bieg, padł świetny wynik na 10 km. Dzięki temu wydarzeniu sportowemu wierze, że na stale wpiszemy się w kalendarz biegowy elity z naszego kraju, a dla mieszkańców miasta i województwa będzie to kolejna możliwość zobaczenia najlepszych biegaczy w kraju – zaznacza Sebastian Pierzchalski, prezes KBKS Radomsko.

Podczas biegu odbyło się także potkanie autorskie z Henrykiem Szostem dotyczące jego książki „Rekordzista".

Wyniki TUTAJ

AK


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce