Były pielęgniarz wygrał 100 Miles of Istria [WYNIKI POLAKÓW]

Opublikowane w pon., 15/04/2019 - 15:29

W miniony weekend rywalizacja cyklu Ultra-Trail World Tour toczyła się na trzech trasach. W hiszpańskiej Penyagolosie bieg zdominowali miejscowi zawodnicy walczący o punkty w pucharze kraju. W Argentynie, Krystian Ogły stanął na podium Patagonia Run. W Chorwacji odbyła się kolejna edycja 100 Miles of Istria.

Zwycięzcą najdłuższego, 168-kilometrowego biegu (6539 m przewyższeń w górę i w dół) został Ose Kazufumi. Ten japoński biegacz, do niedawna pielęgniarz szpitalny, przed biegiem miał dwa cele. Chciał odnieść pierwsze zwycięstwo w serii UTWT i celował w wynik 18 godzin. Pierwsze zadanie wypełnił bez problemów, ale zrobił to z wynikiem 18:38:58, przekraczając nieco założony limit.

Mimo, że Kazufumiego był to pierwszy triumf w UTWT, to w tym roku już wygrywał. Stanął na najwyższym stopniu podium 130-kilometrowego Nine Dragons Ultra. Po chorwackim triumfie zapowiada, że to był dopiero początek realizacji jego planów na ten rok.

Za Japończykiem uplasowali się siedemnasty zawodnik ubiegłorocznej edycji UTWT Gregoire Curmer z wynikiem 18:55:50, i piętnasty zawodnik tegorocznej Transgrancanarii - Luca Manfredi Negri, z czasem 19:30:37.

Wśród pań najszybsza była Katia Kegl Vencelj - 23:16:54.

Jedyną Polką na tej trasie była Magdalena Piekarowicz z Tarczyńskiego Klubu Biegowego, która zajęła 21. miejsce,, z czasem 38:14:01.

Wśród Polaków najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem był Marcin Tomalski. Finalista Biegu 7 Dolin z 2014 r. startował już na Istrii w 2016 r. Wtedy zajął 59. miejsce z czasem 29:35:19. Tym razem był 52. z rezultatem 27:55:05.

Kolejne miejsca na polskim podium zajęli: finiszer 330-kilometrowego Tor des Geants Paweł Ściebura, który zajął 94. miejsce z czasem 30:55:14. Na 101. miejscu finiszował Marcin Zatorski - 31:20:47.

W ramach imprezy odbyły się w sumie cztery biegi. Polacy startowali w każdym z nich. Wysoko, na piątym miejscu wśród pań uplasowała się Magdalena Świerzowska, biorąca udział w biegu 67-kilometrowym. Na tej trasie najszybszym Polakiem był Darek Skwarski - 7:55:05.

Najszybszą polską maratonką została Ewelina Zbijowska Hatala, sklasyfikowana na ósmym miejscu z rezultatem 4:14:25. Wśród Polaków najszybszy, na 23. miejscu open, był Sebastian Dyrga - 3:53:00.

W 110-kilometrowym biegu na 16. miejscu finiszowała Joanna Grabowska, z czasem 18:05:51. Na 88. miejscu, najszybciej wśród Polaków, kończył ten dystans Michał Telepski – 18:08:31.

Pełne wyniki: TUTAJ