„Cała Polska biega z mapą”. Od 15 do 20 maja globalne święto zielonego sportu!


Opublikowane w czw., 09/05/2019 - 15:24

Od Choszczna po Łętownie, przez Łódź i Warszawę. W 25 miastach na terenie całego kraju biegacze będą mogli zapoznać się z tajnikami biegania na orientację. Wszystko w ramach kolejnej edycji „Cała Polska biega z Mapą”.

Zapowiada się tydzień wielkiej promocji zielonego sportu! Przez pięć dni od 15 do 20 maja, zupełnie bezpłatnie będzie można spróbować swoich sił w biegu na orientację. Tu liczy się nie tylko szybkość jaką mamy w nogach, ale też sprawność umysłu czy umiejętność planowana (trasy). Organizatorzy spodziewają się, że akcja przyciągnie 9 000 uczestników.

„Cała Polska biega z mapą” jest jednym z wydarzeń organizowanych w ramach Światowego Dnia Orienteeringu (World Orienteering Day). W tym roku za mapy złapią biegacze w prawie1200 miastach w 78 krajach! Najwięcej oczywiście lokalizacji znajduje się w Skandynawii, gdzie tzw. oreentering bije rekordy popularności, a imprezy na orientację pokazywane są w publicznych kanałach telewizi (!), ale bieganie na orientację dotarło np. też do Afryki, gdzie jest 5 lokalizacji (Kamerun i Gabon)

W Polsce to będzie już dziewiąta odsłona akcji. Każdorazowo ponad 3 000 osób po raz pierwszy w życiu brało mapę do ręki! Teraz plan jest jeszcze ambitniejszy. Zgłoszenia prowadzone będą na miejscu u lokalnych organizatorów. Dla przykładu w Warszawie biegać można w trzech terminach: 15 maja na Bulwarach Wiślanych podczas Szybkiego Mózgu, dzień później w Wesołej, a 20 maja w Parku Wiecha na Targówku. W Łodzi orientować będzie można się 15 maja w Parku Klepacza.

Polecamy i zapraszamy!

Strona akcji: www.biegajzmapa.pl

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce