Charytatywnie i ekologicznie - świąteczny bieg z Magdą Łączak i Pawłem Dybkiem w Mielcu


Opublikowane w czw., 20/12/2018 - 17:55

Magdalena Łączak i Paweł Dybek to nie tylko znakomici górscy ultrasi. Od czasu do czasu, dla przetarcia i sprawdzenia szybkości, startują w krótkich, ulicznych piątkach czy dziesiątkach, a zawsze przed Bożym Narodzeniem angażują się mocno w organizację Zimowego Biegu Charytatywnego.

Całkowity dochód z trzeciego wydania tej imprezy zostanie przeznaczony na doposażenie w specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny Ośrodka Szkolno–Wychowawczego w Mielcu, gdzie mieszkają Magda i Paweł.

III Zimowy Bieg Charytatywny odbędzie się w sobotę 22 grudnia na terenach organizatora imprezy, hotelu Rado Resort w podmieleckiej Woli Chorzelowskiej.

Uczestnicy III ZBCh wezmą udział także w dwóch innych akcjach. – Zadbamy o środowisko i pomożemy przetrwać zimę zwierzakom z mieleckiego schroniska – mówi Magdalena Łączak. – Te cele są bardzo bliskie naszemu sercu – wtóruje partnerce Paweł Dybek.

Oboje zadbają o widome przejawy dbania o naturę. Gdy przed tygodniem poprosiliśmy zawodniczkę o komentarz do naszej rezygnacji z jednorazowych kubeczków na trasach biegów górskich na Festiwalu Biegowym w Krynicy, ucieszyła się: - Fantastycznie, że idziemy w tym samym kierunku. My będziemy do tego samego zachęcali uczestników naszego świątecznego Biegu Charytatywnego – powiedziała. Następnie para utytułowanych biegaczy napisała na facebooku:

Zawodnicy Salomon Suunto Teamu pokażą na swoim przykładzie zainteresowanym, jak zorganizować bieg bez „produkowania” ogromnej ilości plastiku. Zachęcają też uczestników do pomocy podopiecznym Stowarzyszenia SOS KOTY Mielec i Fundacji Animals Mielec. - Aby przetrwać zimę potrzebują tak niewiele – mówią i apelują do mieleckich biegaczy: - Przynieście ze sobą koniecznie to, czego już nie potrzebujecie: ręczniki, koce, kołdry (ale nie wypełnione pierzem), małe poduszki (tzw. jaśki), pościel i karmę, w puszce lub suchą..
Zawodnicy mogą także biec ze swoimi pieskami. Co więcej, w dniu biegu psiaki ze schroniska polecają się jako towarzysze biegu, dlatego też organizatorzy czekają na zgłoszenia osób chętnych pod adresem e.tabor@radoresort.pl.

A teraz o aspekcie czysto sportowym imprezy. W III Zimowym Biegu Charytatywnym można uczestniczyć na różne sposoby: dorośli i młodzież przebiegną lub przemaszerują z kijkami nordic walking 10-kilometrową trasę wytyczoną przez Magdalenę Łączak i Pawła Dybka, a dzieci będą się ścigały na Biegu bez Granic na dystansach 200 i 500 metrów.

Zobaczcie, jak było przed rokiem...

– Zapraszamy wszystkich! – mówią organizatorzy biegu. - Pamiętajcie, że pobiec mogą nawet osoby, które na co dzień nie są aktywne i nie uprawiają żadnego sportu! Każdy może pomóc niezależnie od wieku. Tak niewiele trzeba!
A jak to zrobić? Bardzo łatwo, wystarczy wejść na stronę ZAPISÓW i zarejestrować się w odpowiedniej kategorii.
 

Piotr Falkowski


Polecamy również:


Podziel się: