Chcesz być "majorem"? Masz nową szansę na brakującą gwiazdkę!


Opublikowane w wt., 06/11/2018 - 16:22

Organizatorzy prestiżowej serii Abbott World Marathon Majors postanowili wyciągnąć w stronę biegaczy pomocną dłoń. Chcą ułatwić ukończenie cyklu osobom, które mają na koncie już pięć „gwiazdek” i brakuje im jednej, by otrzymać słynny medal finiszera.

Począwszy od przyszłorocznego Maratonu Tokijskiego, organizatorzy cyklu będą dysponowali 6 miejscami na każdy z maratonów, wchodzący w skład World Marathon Majors. Aby ubiegać się o jedno z nich, trzeba mieć w biegowym CV pięć ukończonych imprez oraz założone konto na stronie serii. Szczęśliwcy zostaną wyłonieni w losowaniu.

Biegacze, którzy nie założyli jeszcze konta na stronie cyklu, mogą to zrobić do 10 listopada. Następnego dnia, wszyscy zarejestrowani otrzymają propozycję udziału w loterii. Na odpowiedź pozostanie kilka godzin. Zwycięzcy zostaną wyłonieni 13 listopada. Loteria będzie transmitowana na portalu społecznościowym.

W tej chwili, na stronie cyklu widnieje prawie 1100 osób, które mają założony profil i są o „gwiazdę” od skompletowania „majora”. Jest wśród nich jedenaścioro Polaków, ale wspomnianego Tokio brakuje tylko trójce z nich. To Magda Bubela, Marta Kiermacz-Abramek i Dariusz Filipowski.

Przypomnijmy, że w skład  Abbott World Marathon Majors wchodzą biegi maratońskie w Tokio, Bostonie, Londynie, Berlinie, Chicago i Nowym Jorku.  W stolicy Wielkiej Brytanii chęć startu wyraziła w tym roku rekordowa liczba ponad 414 tysięcy(!) osób. W Tokio chciało pobiec niecałe 320 tys. maratończyków.

Polecamy również:


Podziel się: