Chudy Wawrzyniec z nowym organizatorem. Wracają medale


Opublikowane w pt., 18/01/2019 - 11:24

Chudy Wawrzyniec – sierpniowy ultramaraton w Beskidzie Żywieckim od edycji 2019 będzie miał nowego gospodarza. Imprezę zorganizuje zespół City Trail.

Chudy Wawrzyniec jest organizowany od 2012 roku. Bieg od początku wyróżniał się na mapie polskich imprez – brakiem przepaków i supportu na tasie, małą liczbą punktów odżywczych, a do tego ówczesną nowością – wyborem dystansu (50 lub 80 km) bezpośrednio na trasie biegu.

Chudy Wawrzyniec 2019 odbędzie się 10 sierpnia na dwóch znanych z poprzednich lat trasach – 80 i 50 km. Formuła z wyborem dystansu już w czasie zawodów pozostaje bez zmian. Start i meta również – zawodnicy ruszą o godz. 4:00 w Rajczy, a finiszować będą w Ujsołach. Utrzymane zostaną także limity czasu, liczba punktów odżywczych i wyposażenie obowiązkowe.

W tym roku nie będzie dystansu 100 km, który debiutował w poprzedniej edycji. Ale nie znika całkowicie z programu imprezy - bieg będzie organizowany co dwa lata, począwszy od 2020 roku.

Jedną z większych zmian będzie powrót do pamiątkowych medali, które kilka lat temu zniknęły z mety Chudego Wawrzyńca (środki na produkcję medali organizatorzy, na czele z Krzysztofem Dołęgowskim, przekazywali lokalnym organizacjom). Ale wątek charytatywny nie znika z imprezy. Organizatorzy będą kontynuować współpracę z Fundacją Braci Golec, która pomaga rozwijać muzyczne talenty, ucząc swoich podopiecznych gry na instrumentach i śpiewu góralskiego. Każdy z biegaczy będzie miał opcję wyboru pakietu charytatywnego, a zebrana kwota trafi do Fundacji. Różnica w cenie między pakietem standardowym i charytatywnym to 30 zł. Podopieczni Fundacji mają pojawić się na trasach Chudego, by podziękować biegaczom za wsparcie.

Dystansem towarzyszącym biegom ultra będzie ponownie Mała Rycerzowa, czyli bieg na nieco ponad 20 km, z blisko kilometrem podejść i podbiegów. Start zaplanowany jest na godz. 10:30 w Rajczy, a meta – podobnie, jak w przypadku Chudego Wawrzyńca – w Ujsołach.

Szczegóły wydarzenia w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

Źródło: mat. pras. / opr. red.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce