Chwytaj mapę i ruszaj w trasę! Wiosenne 360 otwiera sezon biegów na orientację


Opublikowane w pt., 05/04/2019 - 15:21

Kalendarzowa wiosna zaczęła się już 2 tygodnie temu, ale wiosna „orientacyjna” nadeszła dopiero teraz. Tak by przynajmniej można sądzić z nazwy zawodów, na które zaprasza pod Warszawę niestrudzony propagator biegów na orientację, Team 360 Stopni. Do świętowania nadejścia najpiękniejszej pory roku zachęca w najbliższą sobotę podczas zawodów Wiosenne 360°.

Będzie to początek z „grubej rury”, bo w menu maratonu na orientację znajdują się trasy piesze o długości 10, 25 i 50 oraz rowerowe na 25, 50 i 100 km. Zróżnicowanie dystansów daje możliwość poruszania się po pięknych mazowieckich wydmach w okolicach Legionowa i Nieporętu (niedaleko Jeziora Zegrzyńskiego) zarówno początkującym, jak i zawodnikom bardziej doświadczonym. Najdłuższe dystanse są zaliczane do Pucharu Polski w maratonach na orientację.

Ostatnie dni zwiastują, że pogoda powinna dopisać, a Igor Błachut z Teamu 360 Stopni zapowiada, że „trasy – ze względu na ukształtowanie terenu i bardzo bogatą sieć dróg – są niezwykle szybkie”. Co to oznacza dla startujących? – Na najdłuższych trasach to jest około 5 godzin rywalizacji dla zwycięzców, dla pozostałych odpowiednio dłużej, ale limity są przyjazne i na pewno pozwolą na ukończenie rywalizacji także tym wolniejszym zawodnikom – zapewnia Błachut.

Zapisać się do startu można jeszcze bezpośrednio przed zawodami. Baza zostanie zlokalizowana w Agroturystyce Dariusz Uszyński przy. ul. Leśnej 22 w Józefowie koło Legionowa!

Wiosenne 360° w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ

Piotr Falkowski

Polecamy również:


Podziel się: