City Trail #2: rekord trasy w Poznaniu, ciekawa Bydgoszcz


Opublikowane w pon., 29/10/2018 - 18:40

W Poznaniu rekord trasy kobiet, w Bydgoszczy ciekawa rywalizacja czołówki – to w skrócie najważniejsze wydarzenia weekendowych biegów City Trail z Nationale-Nederlanden. W obu biegach udział wzięło łącznie ponad 1500 dorosłych i blisko 650 dzieci.

Poznań: Malwina Misjan coraz szybsza

Malwina Misjan (wcześniej Dymek) to odkrycie poprzedniego sezonu City Trail. Biegaczka z Gorzowa Wielkopolskiego nie tylko zwyciężyła w klasyfikacji generalnej, ale także z biegu na bieg podnosiła poprzeczkę rywalkom, kończąc sezon z najlepszym wynikiem na poziomie 17:26.

Sezon 2018/18 rozpoczęła od rekordu na trasie nad Rusałką – 17:17. Teraz poprawiła wynik o kolejne 11 sekund, ustanawiając jednocześnie rekord trasy kobiet, co więcej - osiągając jeden z najbardziej wartościowych rezultatów w historii cyklu, który odbywa się w formule ogólnopolskiej od 2012 roku. Sobotni wynik - 17:06 to także rekord życiowy Malwiny na dystansie 5 km.

Rywalizację mężczyzn wygrał olimpijczyk z Londynu Łukasz Nowak, wielokrotny medalista mistrzostw Polski w chodzie sportowym, który po zakończeniu kariery rozpoczął pracę jako nauczyciel i trener, ale też zaczął z powodzeniem startować w zawodach biegowych. Jego wynik to 15:25. – Mój trening to aktualnie bardziej zabawa niż poważne bieganie. Ze względu na obowiązki zawodowe trenuję bardzo wcześnie, ok. godz. 5 rano, żeby zdążyć pobiegać przed pracą. Myślę, że jeśli przyłożę się bardziej do treningu, wynik na tej trasie w okolicy 15 minut jest w moim zasięgu. Dziś liczyłem, że będzie szybciej, ale wiatr w twarz na ostatnim kilometrze skutecznie mnie spowolnił – podkreślił na mecie zwycięzca biegu.

City Trail to także rywalizacja drużynowa. W poznańskim cyklu jest zgłoszonych blisko 50 zespołów, a najliczniejszą jest ekipa Night Runners. – Koledzy i koleżanki, spotkanie z nimi podczas zawodów zdecydowanie motywują do startów – mówiła po biegu Joanna Waszkiewicz. - Bardzo lubię biegać nad Rusałką, bo to moje tereny. Długo mieszkałam w pobliżu i trenowałam. Nawet teraz, gdy mieszkam na drugim końcu miasta, przyjeżdżam tutaj, żeby pobiegać. W tym miejscu jest jakaś magia – mówi.

Linię mety sobotniego biegu minęło 901 osób. W rywalizacji dziecięco-młodzieżowej uczestniczyło ponad 250 młodych sportowców.

WYNIKI Poznań

Kolejne zawody odbędą się: 24 listopada, 29 grudnia, 2 lutego i 2 marca.


Bydgoszcz: znakomity finisz Bartosza Kotłowskiego

Bartosz Kotłowski startuje w City Trail od 2013 roku. Ma na koncie 22 biegi i 19 zwycięstw. Niedzielna wygrana nie przyszła łatwo, bo dopiero 500 m przed metą Bartek wyszedł na prowadzenie. Ze zwycięstwa bardzo się cieszył. - Biegowo u mnie aktualnie nie za dużo, za to życiowo znacznie więcej. Przeprowadzam się, zmieniłem pracę. Staram się znaleźć czas na treningi, ale nie jest to łatwe i na pewno nie są one priorytetem. Tym bardziej cieszę się ze zwycięstwa i z czasu 15:17. Na pewno pomogły rewelacyjne warunki – podkreślił na mecie. – Liczę na to, że już wkrótce będę mógł wejść w regularny trening i na wiosnę będę próbował poprawić rekord życiowy na 10 000 m na bieżni. Mój plan to czas poniżej 30 minut – dodał.

Zwycięstwo wśród kobiet po raz pierwszy na tej trasie odniosła Aleksandra Wantowska. Jej czas to 19:23.

City Trail to dla biegaczy rywalizacja i walka o jak najlepsze czasy, zdecydowaną większość stanowią jednak osoby biegające dla przyjemności, które traktują zawody jako możliwość spędzenia czasu ze znajomymi. – Obowiązki w domu z trójką dzieci i praca nie pozwalają mi za dużo trenować, ale brat mobilizuje mnie do biegania raz w tygodniu, co wystarcza, żeby co miesiąc przebiec tutaj 5 km i nie „paść” na mecie – żartowała po biegu jedna z uczestniczek, Agnieszka Cilska.

Bydgoski bieg ukończyło 601 osób, w rywalizacji dziecięco-młodzieżowej – blisko 400 młodych sportowców.

WYNIKI Bydgoszcz

Kolejne zawody odbędą się: 25 listopada, 30 grudnia, 3 lutego i 3 marca.


Poznań i Bydgoszcz to dwie z dziesięciu lokalizacji, w których odbywa się cykl City Trail z Nationale-Nederlanden.

Pozostałe to: Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. Najbliższe zawody odbędą się 3 listopada w Olsztynie i 4 listopada w Trójmieście.

Szczegółowe informacje i zapisy na stronie www.citytrail.pl.

Inne informacje i ciekawostki - także na profilu na Facebooku.

mat. pras.

zdj. Katarzyna Goździewska, Filip Kowalkowski


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce