Co najmniej 14 Polaków pobiegnie Spartathlon 2017


Spora grupa rodaków znalazła się na liście startowej tegorocznego Spartathlonu. Pobiegną w towarzystwie 376 zawodników z 49 krajów.

Do Aten nie wraca zwycięzca biegu sprzed roku Andrzej Radzikowski, ale ponownie trasę do Sparty przebiegną wicemistrz Marco Bonfiglio i dopełniający podium Radek Brunner. Wśród uczestników znajdzie się w sumie pięcioro zwycięzców poprzednich edycji.

Ponownie pobiegnie Ivan Cudin - Włoch, który wygrywał Spartathlon trzykrotnie. Ostatni raz stał na najwyższym stopniu podium w 2014, uzyskując czas 22:29:29 - szósty najszybszy wynik zwycięzcy w historii imprezy. Na trasę wracają również: Joao Oliveira - zwycięzca z 2013 r., Otaki Masayuki - najlepszy biegacz imprezy w 2000 r., Szilvia Lubics - trzykrotna zwyciężczyni Spartathlonu i Katlin Nagy - dwukrotna zwyciężczyni i rekordzistka trasy.

Polska ekipa to:

Zbigniew Malinowski - weteran Spartathlonu. Jeden z dwóch Polaków z ukończonym La Ultra the High na koncie, który wystartuje w Atenach po raz 14. W zeszłym roku z czasem 34:25:33 był 128 i jednocześnie drugi w swojej kategorii M60.

Patrycja Bereznowska - rekordzistka Polski w biegu 24-godzinnym, legitymująca się najszybszym wynikiem w Polsce na 100km, wicemistrzyni Europy w 24h, zwyciężczyni kilku ultramaratonów.

Aleksandra Niwińska - brązowa medalistka w drużynie MŚ w 24h (2015), rekordzistka Polski w biegu 12-godzinnym, która w zeszłym roku zeszła z trasy Spartathlonu.

Sławomir Rzechula - wicemistrz Polski w biegu 24-godzinnym

Łukasz Sagan - rekordzista Polski w biegu 48-godzinnym, który przed rokiem zakończył rywalizację w Spartathlonie na siódmym miejscu

Andrzej Zyskowski - ultramaratończyk, m.in. zwycięzca Ultramaratonu Podkarpackiego (2016), drugi zawodnik na mecie Zamieci (2016), 37. zawodnik ubiegłorocznego Spartathlonu

Marek Dorosz - doświadczony biegacz, który biega maratony (m.in. na Malcie) i ultramaratony (m.in. Gwint, w którym ubiegłym roku zajął czternaste miejsce)

Tadeusz Gumulka - biegacz mieszkający w Anglii, m.in. piąty zawodnik Richmont Marathon

Jolanta Witczak - maratonka z ponad 50 maratonami i 10 ultramaratonami na koncie, finalistka Baikal Ice Marathon

Robert Grabsztunowicz - biegacz ze Szczecina, m.in. siódmy zawodnik 147 Ultra w 2015 r.

Andrzej Wereszczak - piąty zawodnik Supermaratonu Kalisia, drugi zawodnik Nocnego Festiwalu BIegowego 12h, swoje starty dedykuje Fundacji Biegamyzsercem.pl

Alan Górski - uczestnik m.in. Maratonu Nowojorskiego w 2015r.

Rafał Szymański - m.in. trzynaste miejsce w drużynie na High Peak Marathon

Bartosz Pliszka - m.in. trzeci zawodnik Mariott Everest Run, uczestnik biegów 24-godzinnych

Polacy są także na liście rezerwowej. Nie jest więc wykluczone, że 29 września wystartuje ich jeszcze więcej.

Strona imprezy: www.spartathlon.gr/en

IB


Polecamy również:


Podziel się: