Comrades Marathon z szóstką Polaków. Dominika Stelmach w elicie, ale...


Opublikowane w czw., 06/06/2019 - 14:06

„TOP 10 to będzie bardzo dobrze. TOP 5 to będzie mega sukces, TOP 3 euforia”. Takie plany na weekend nakreśliła na swoim profilu Dominika Stelmach, która szykuje się do startu w Comrades Marathon.

Przygotowania warszawskiej biegaczki do biegu z Durbanu do Pietermaritzburga były przez ostatnie 2 tygodnie zakłócone alergią. Stąd w planach nie ma deklaracji walki o zwycięstwo. Ale ambicji biegaczce odmówić nie sposób, zwłaszcza, gdy już walczy na trasie.

Dominika Stelmach na starcie w RPA spotka się Gerdą Steyn. Reprezentantka gospodarzy jest wschodzącą gwiazdą biegów ultra. W 2017 r. wygrała Two Oceans Marathon, wyprzedzając… Dominikę Stelmach. Rok później obroniła tytuł.

W Comarades Marathon, Steyn startuje nie po raz pierwszy. Przed rokiem była druga, ale trasa wiodła w odwrotnym kierunku. Na trasie ze startem w Durbanie była czwarta. W tym roku jest, według organizatorów, jedną z najpoważniejszych kandydatek do zwycięstwa.

Na starcie pojawią się także m. in.: Ann Ashworth - obrończyni tytułu, Camille Herron - zwyciężczyni z 2017 r., która wraca do biegania po problemach zdrowotnych oraz Charne Bosman - triumfatorka z 2016 r.

Na liście startowej panów również nie brakuje mocnych faworytów. Na 87-kilometrową trasę wybiegną m. in.: Bongmusa Mthembu - zwycięzca Two Oceans Marathon i obrońca tytułu w Comrades Marathon i Nao Kazami - rekordzista świata na dystansie 100 km. Japończyk w zeszłym roku nabiegał 6:09:14.

W ogłoszonej stawce są też Gift Kelehe - zwycięzca z 2015 r., David Gatebe - triumfator z 2016 r. i rekordzista trasy, Steven Way – trzeci przed rokiem, Joseph Mphuthi - drugi w 2018 r. oraz Ludwick Mamabolo - triumfator edycji 2012.

Bieg rozpocznie się 9 czerwca o godz. 5:30. Oprócz Dominiki Stelmach, poza elitą zawodników wystartują także:

  6333 - Elżbieta Cichońska
16003 - Mariusz Wiela
18943 - Bartosz Demczuk
20245 - Hanna Gierzyńska-Zalewska
24494 - Przemysław Tomyś

Trzymamy kciuki!

IB


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce