Córka biegaczki Ewy Jagielskiej potrzebuje wsparcia


Opublikowane w śr., 19/02/2020 - 12:53

Jeśli nie rozliczyłeś jeszcze podatku, to wciąż masz okazją przekazać 1 procent. Wsparcia potrzebuje córka jednej z czołowych polskich biegaczek – Ewy Jagielskiej. Dziewczynka ma zdiagnozowane mózgowe porażenie dziecięce i potrzebuje rehabilitacji.

Medalistka mistrzostw Polski na dystansach od 5 km do półmaratonu i koleżanka z biegowych tras prosi o pomoc. Część osób znać ją może ze wspólnych startów, inni z chwil, gdy stawała na podium lub tylko z doskonałych czasów. Ale kiedyś ktoś już powiedział, że każdy w życiu z czymś się zmaga, o czym nie mamy pojęcia.

Karolinka urodziła się jako wcześniak, w 30. tygodniu ciąży z wagą 1280 g. Wolniej się rozwijała. MPD zdiagnozowano u niej w wieku 2 lat. Teraz cały czas musi być rehabilitowana, bo nieprawidłowy wzorzec ruchowy niestety rzutuje na jej kręgosłup, biodra, kolana czy stopy. Z góry dziękuje tym przekażą 1 procent na jej konto - powiedziała Ewa Jagielska, która startowała także w „Życiowej Dziesiątce” podczas Festiwalu Biegowego w Krynicy.

Dziewczynka jest podopieczną Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym - „Słoneczko”. Żeby przekazać 1% na jej rzecz trzeba wskazać cel szczegółowy: 189/C Karolina Chreścionko i KRS: 0000186434.

Jeden procent podatku to kwota, która należałaby się Skarbowi Państwa. Jednak od 2004 roku istnieje możliwość przeznaczenia tej części na Organizacje Pożytku Publicznego. Zeszły rok był pod tym względem rekordowy. Aż 14,5 miliona osób zdecydowało się przekazać swój procent. Dało to łączną kwotę 874 mln złotych. Dla porównania z procenta za rok 2003 w sumie zebrano nieco ponad 10 mln zł, a zdecydowało się na to ponad 80 tys. podatników.

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce