Cortina Skyrace i dobre miejsca Polaków. Pierwszy bieg Lavaredo Ultra Trail za nami [ZDJĘCIA]

Opublikowane w pt., 24/06/2016 - 09:22

We włoskich Dolomitach trwa weekend z Lavaredo Ultra Trail. Rozpoczął się już w czwartek od startu Cortina Skyrace. O 17:00 wystartowali uczestnicy 20-kilometrowego biegu o 1000m przewyższeń. Na pokonanie trasy mieli 3,5 godziny.

W tym limicie zmieściło się 272 biegaczy, wśród których byli także Polacy. Najszybszy okazał się Włoch, Daniel Jung, który zaledwie 2 tygodnie temu wygrał Dolomiti Extreme Trail (101km), a już za tydzień wybiera się na start 121-kilometrowego Ultraskyrace Sudtirol. Na trasie Cortina Skyrace uzyskał wynik 1:40:22, wyprzedzając zawodnika z Hiszpanii Francisco Mendozę (1:43:25) i  Brytyjczyka Robbiego Brittona(1:47:32). Najwyżej sklasyfikowany Polak, Dariusz Zawidzki z czasem 2:09:17 zajął 21 miejsce. Przemysław Żołdak był 46. (2:20:21).

Wśród pań  wygrała Austriaczka Laetitia Pibis (2:05:26), przed Natalie White z Wielkiej Brytanii, która zmagała  się po drodze z upałem i bieg wiele ją kosztował, ale był zaledwie rozgrzewką przed najważniejszym dla niej startem sezonu - Tor des Geants. Natalie i zwycięzca Robbie Britton trenują wspólnie w Chamonix. Często też razem  startują. Trzecie miejsce w Cortina Skyrace zajęła  Belinda Hall Doudet (2:18:55).

W biegu wzięło udział 6 Polek. Najwyżej uplasowała się Ewa Socha, która z czasem 2:57:39 zajęła 35 miejsce. Kolejna z Polek Sabina Pitas  z rezultatem 3:11:57 zajęła 62 miejsce.

Po biegu na biegaczy czekało spotkanie z Fernandą Maciel i Rosy Bosio. Obydwie panie wystartują w rozpoczynającym się w piątek o 23:00 Lavaredo Ultra Trail, a na razie opowiedziały o swoim bieganiu i inspirowały innych do własnych osiągnięć biegowych.