Cracovia Triathlon odwołany

 

Cracovia Triathlon odwołany


Opublikowane w śr., 20/02/2019 - 09:17

Niemal dokładnie rok temu informowaliśmy, że Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, w imieniu Gminy Miejskiej Kraków, planuje w 2019 r. organizację premierowej edycji Cracovia Triathlon. Zawody na dystansie olimpijskim miały się odbyć w dniach 6-7 lipca. Wczoraj ZIS poinformował, że zwody nie dojdą do skutku.

"Ze względów proceduralno-organizacyjnych oraz z powodu licznych remontów drogowych przewidzianych w okresie wakacyjnym w Krakowie, nie ma możliwości wytyczenia trasy, która gwarantowałaby bezpieczeństwo zawodnikom oraz była dla nich satysfakcjonująca. W związku z powyższym, planowana w dniach 6-7 lipca 1. edycja Cracovia Triathlon w tym roku nie będzie organizowana." 

- informuje ZIS na stronie internetowej. 

Przypomnijmy, impreza miała zostać przeprowadzona w ścisłym centrum Krakowa, a miasteczko imprezy miało zostać zlokalizowane będzie na prawym brzegu Wisły (od strony Dębnik).

Uczestnicy mieli pływać 1,5 km w Wiśle (w okolicach Zamku Królewskiego na Wawelu), następnie pokonać 40 km trasy rowerowej poprowadzonej Bulwarami Wiślanymi i wzdłuż Błoń Krakowskich, a na koniec przebiec 10 km – również Bulwarami Wiślanymi.

„Liczymy, że będziemy mogli rozszerzyć ofertę krakowskich imprez o triathlon od następnego sezonu.”

- zapowiadają organizatorzy.

red.

źródło: ZiS


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce