Cross Ozimski "PagóRace" z plecakiem i kominem w pakiecie


Już 23 kwietnia, w Ozimku koło Opola, po raz drugi wystartuje Cross Ozimski "PagóRace". Do końca zapisów pozostał jeszcze miesiąc, a na liście uczestników widnieje już ponad 100 nazwisk. 

Cross Ozimski "PagóRace" to bieg terenowy na dystansie 11 km, wiodący pięknymi ścieżkami leśnymi. Rok temu zawody zgromadziły ponad 150 uczestników i mnóstwo kibiców, a organizatorzy zebrali sporo pochwał. Podkreślano głownie kameralną i rodzinną atmosferę. 

Trasa biegu jest ciężka technicznie, wolna i wymagająca. - Czynnikiem decydującym o jej trudności są niezliczone, morenowe pagórki, gęsto rozsiane po całej trasie - wyjaśnia Rafał Słociak, organizator.

Nowością względem ubiegłorocznej edycji jest wydłużony o pół kilometra dystans biegu. Dodatkowe emocje zapewnią spore wzniesienie, w tym górka saneczkowa. Nagrodą dla "dzielnych biegaczy" będzie m.in. butelka napoju izotonicznego, przygotowanego w limitowanej ilości, specjalnie dla uczestników 2. Crossu Ozimskiego. Organizatorzy zapewniają też kiełbaskę z grilla czy domowe ciasto - dla chętnych.

Na uczestników czeka atrakcyjny pakiet startowy - z plecakiem, kominem wielofunkcyjnym i szybkoschnącym ręcznikiem sportowym. Po biegu organizatorzy zaplanowali losowanie nagród, których w - na ten moment - już grubo ponad 100. W puli są m.in. bony na sprzęt sportowy, vouchery na spływy kajakowe i masaże, a także wejściówki do JuraParku i wiele innych atrakcyjnych upominków. 

W bazie zawodów, podobnie jak przed rokiem, będzie można skorzystać z porad dietetyka i usług fizjoterapeuty. Nowością będzie mobilny samochód z kawą. Dodatkową atrakcję w postaci pokazu broni, zapewni klub strzelecki Byłych Funkcjonariuszy Służb Mundurowych PASJONAT.

Podczas zawodów organizatorzy będą promować drugą edycję charytatywnej sztafety Pomarańczowa Pomoc, w której w tym roku pobiegną m.in. olimpijczyk z Rio i aktualny Mistrz Polski w maratonie - Artur Kozłowski, a także Mistrz Polski w biegach przełajowych i były Mistrz Polski w maratonie, półmaratonie i biegu na 5 km - Arkadiusz Gardzielewski.

2. Cross Ozimski "PagóRace" w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

red. / org.

fot. Kamil Sadowski


Polecamy również:


Podziel się: