Cykl Noc-Zima-Góry 2019 pod znakiem GSS


Opublikowane w czw., 10/01/2019 - 08:35

Rozpoczyna się kolejna edycja nocnych, zimowych rajdów pieszych w ramach cyklu Noc-Zima-Góry. Tym razem organizator - Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking ze Złotoryi - zaprasza Pasjonatów do udziału w czterech szczytowych spotkaniach oraz biwaku zimowym ze spaniem pod namiotami. Hasłem przewodnim cyklu w 2019 roku jest Główny Szlak Sudecki im. Mieczysława Orłowicza. To oznacza, że wszystkie nasze rajdy i biwak odbędą się na GSS.

Szczegóły w informacji PSNW:

- Celem takiej formy rekreacji jest przede wszystkim zapoznanie uczestników z przebiegiem Głównego Szlaku Sudeckiego, ale też zwrócenie uwagi na aspekt bezpieczeństwa w górach i poprawienie kondycji fizycznej poprzez wejścia na szczyty. Podczas marszów rekomendujemy technikę nordic walking, a na miejscu zawsze obecny jest instruktor lub trener nordic walking, który przeprowadza rozgrzewkę przed wymarszem, a także udziela porad technicznych.

W tym sezonie postawiliśmy na Góry Izerskie, Góry Sowie, Góry Złote i Góry Opawskie ze szlakami leżącymi na GSS. Podczas biwaku zimowego naszą bazą będzie Międzygórze z Masywem Śnieżnika w roli głównej.

Podczas inauguracji NZG - już 12 stycznia Gościem Honorowym będzie himalaista, członek Narodowej Zimowej wyprawy na K2 - Rafał Fronia, który przedstawi uczestnikom prelekcję na temat trekkingu pod Mount Everest. Natomiast ambasadorem całego cyklu w sezonie 2019 jest Jakub Kowalski, który samotnie przeszedł cały GSS (ponad 440 km) w 12 dni, zdobywając tym samym diamentową odznakę PTTK.

Uczestnicy, którzy planują przejść w przyszłości cały GSS, będą mogli zadać Jakubowi nurtujące ich pytania na temat szlaku, a także uzyskać poradę techniczną. To bezcenne i bardzo przydatne, praktyczne informacje, o których często nie piszą w przewodnikach...

Harmonogram cyklu oraz informacje na temat biwaku i regulaminy są zamieszczone na oficjalnej stronie projektu: www.noczimagory.pl

Obowiązują zapisy i opłata wpisowa. Podczas finału cyklu uczestnicy odbierają osobiście odpowiedniego koloru Odznaki Górskich, Nocnych, Zimowych Zdobywców oraz imienne certyfikaty uczestnictwa, przygotowane przez Organizatora. Zapraszamy!

Źródło: PSNW


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce