„Czyste Góry Czyste Szlaki”: Posprzątaj Pieniny


Opublikowane w pt., 12/09/2014 - 11:31

Przed nami kolejny etap akcji Klubu Podróżników Śródziemie, Polskiej Organizacja Turystycznej i PTTK. Od 19 do 21 września inicjatorzy kampanii, wolontariusze i wszyscy chętni będą sprzątać Pieniny.

„Czyste Góry, Czyste Szlaki” to cykl edukacyjnych happeningów społecznych, podczas których uczestnicy zbierają wszystko to, co nie powinno się znajdować na łonie natury. A przy tym dobrze się bawią. Bo inicjatorzy akcji nie chcą zastępować firm i instytucji sprzątających, a głównym założeniem akcji jest wymiar edukacyjny. Samo sprzątanie jest pewnego rodzaju happeningiem a udział w akcjach jest całkowicie non-profit. Jest także wyrazem wsparcia dla wszystkich, którzy nie pozostają obojętni na negatywne działania w stosunku do otaczającej przyrody.

Akcja zawita w Pieniny już po raz czwarty. 

– Zapraszamy już od piątku 19 września do Schroniska Trzy Korony. Tradycyjnie ognisko i nocne wyjście na wschód słońca z Okrąglicy. W sobotę przejdziemy wszystkimi szlakami prowadzącymi przez masyw Trzech Koron by posprzątać pozostałości po pseudo turystach. Wieczorem ognisko i grillowanie. Niedziela to dzień, gdzie każdy będzie mógł wypocząć aktywnie. Spływ tratwami czy pontonami na Dunajcu, spacer Drogą Pienińską wzdłuż Dunajca, wycieczka rowerowa przez Słowację czy na pobliskie zamki i zaporę w Czorsztynie  wyjaśniają organizatorzy na stronie akcji, która podobnie jak przed rokiem obejmie takze obszar "Małych Pienin". Teren ten jest objęty ochroną w systemie Natura 2000.

Zachęcamy wszystkich miłośników gór do przyłączenia się do tego niezwykłego projektu. 

Więcej informacji

red.

fot. www.klubpodroznikow.com

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce