Czyste Miasto Gdańsk: biegamy pomagając, pomagamy biegając


Opublikowane w śr., 14/08/2019 - 10:52

To już piąta, jubileuszowa edycja Biegu Czyste Miasto Gdańsk! 21 września to dzień, w którym już po raz piąty spotkamy się z miłośnikami aktywnej formy spędzania czasu i dbania o ekologię. W tym roku w nieco zmienionej formule, ale niezmiennie biegamy w szczytnym celu! Każde 10 zł z opłaty wpisowej udziału w „Biegu Głównym” zostanie przekazane na rzecz Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt OSTOJA.

Oprócz zmagań sportowych, tradycyjnie już, będzie można wziąć udział w licznych atrakcjach przygotowanych przez Radę Dzielnicy Ujeścisko-Łostowice i Zakład Utylizacyjny w ramach corocznego eko festynu zatytułowanego „Święto Południa Gdańska”. Wszystko w duchu dbania o środowisko. Bieg główny na dystansie 5 km rozpocznie się o godzinie 14, dzieci i młodzież wystartują już o godz. 10

– To już piąta, jubileuszowa edycja. Zmieniliśmy dystans biegu głównego, licząc na większy udział amatorów takiej formy spędzania czasu, mamy też więcej kategorii dziecięcych, bo nie ukrywam, że biegi dla najmłodszych są dla nas priorytetem – mówi Michał Dzioba, prezes Zakładu Utylizacyjnego – Organizując to wydarzenie chcemy uwrażliwiać na tematy związane z ochroną środowiska, a ochrona naszej planety przed nadmierną ilością odpadów to temat bardzo ważny. Na nasz bieg zapraszamy całe rodziny z dziećmi, bo z doświadczenia wiemy, że wspólna praca w rodzinie daje naprawdę dobre efekty.

Najmłodsi – jak nikt inny – są doskonałymi ambasadorami i prekursorami zmiany nawyków w rodzinie na bardziej ekologiczne – dodaje Michał Dzioba.

W tym roku z każdego wpisowego w wysokości 35 zł, kwota 10 zł zostanie przekazana na rzecz Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Ostoja. Nie jest to wybór przypadkowy - mówi Iwona Bolt, rzecznik Zakładu Utylizacyjnego - Pomoc naszym braciom mniejszym jest dla nas ważna nie tylko ze względu na aspekty ochrony środowiska, które wpisują się w założenia prowadzenia biznesu społecznie odpowiedzialnego. Przede wszystkim jednak cieszy nas realna pomoc finansowa, która stanie się udziałem fundacji, a to dzięki zaangażowaniu naszego przedsiębiorstwa, ale przede wszystkim mieszkańców Gdańska. Bieg będzie także szansą wykazania się aktywnością sportową uczniów i nauczycieli gdańskich szkół – dla placówek o największej liczbie uczestników przewidziano specjalne nagrody. Każdy zaś z biegaczy otrzyma pamiątkowy, ekologiczny medal.

Towarzyszący biegowi festyn „Święto Południa Gdańska”, organizowany przy współpracy z Radą Dzielnicy Ujeścisko – Łostowice to okazja na skorzystanie z wielu atrakcji i nauki, jak dbać o nasze środowisko. W programie znajdą się liczne aktywności pokazujące jak wykorzystywać ponownie odpady czy jak ograniczać ich ilość. Będą też Strefy Malucha z kolorowankami i stanowiskami malowania twarzy, oraz strefa chilloutu. Nie zabraknie też oczywiście Super Sortera. Na stoiskach edukacyjnych i informacyjnych Zakładu Utylizacyjnego jak zawsze do dyspozycji mieszkańców będą specjaliści ZU.

Odpowiedzą na wszelkie pytania z zakresu gospodarki odpadami, prowadzonych i planowanych inwestycji, czy bezpłatnych usług świadczonych dla mieszkańców Gdańska. Festyn zwieńczą występy zespołów muzycznych.

- To już kolejna wspólna inicjatywa Zakładu Utylizacyjnego i Rady Dzielnicy Ujeścisko-Łostowice. Takie wydarzenia zbliżają mieszkańców a wartość dodana, jaką stanowi jego wątek ekologiczny jest nie do przecenienia. Wszystkim nam zależy na rozwoju naszego miasta, integracji jego mieszkańców i życia zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. A to wydarzenie służy właśnie propagowaniu tych idei – mówi Piotr Lachowski, Przewodniczący Zarządu Rady Dzielnicy Ujeścisko-Łostowice.

Start i meta biegu została zlokalizowana na terenie Szkoły Podstawowej nr 12 przy ulicy Człuchowskiej 6 w Gdańsku! Każdy uczestnik biegów otrzyma pakiet startowy i pamiątkowy medal. Wśród wszystkich uczestników biegu rozlosujemy również nagrody specjalne! Wszystkie przydatne informacje, w tym mapki biegu i rozpiska wiekowa znajdować się będą na stronie www.biegczystemiastogdansk.pl.

Bieg Rodzinny „Czyste Miasto Gdańsk” - informacje praktyczne:

Biuro zawodów będzie czynne już od godz. 9.30. Zgłoszenia: Przyjmowane są TUTAJ

Bieg główny:

  • Dystans: 5 km
  • Wpisowe: 35,00 zł ( w dniu biegu 45 zł, możliwość zapisu tylko w przypadku dostępności miejsc z puli)
  • Start biegu: godz. 14.00
  • Klasyfikacje: open K/M, wiekowe K/M
  • Zapisy przyjmowane są drogą elektroniczną do 18.09.2019 r. do godz. 23:59. Będzie również możliwość zapisu w dniu imprezy w przypadku dostępności miejsc.

Biegi dla dzieci i młodzieży:

  • Dystanse: 100 m, 420 m, 840 m
  • Wpisowe: udział bezpłatny. Zapisy w dniu imprezy związane są z opłatą 5 zł, która w całości przekazana zostanie na cel charytatywny.
  • Start biegów: godz. 10.00

Klasyfikacja zawodników prowadzona będzie w następujących kategoriach: 

ok. 100 m – Bieg MAJTKA – Maluch z Rodzicem – bez rywalizacji
ok. 100 m – Bieg Sorterka niebieski – do 4 lat (rocznik 2015)
ok. 300 m – Bieg Sorterka żółty – 5 lat (rocznik 2014)
ok. 300 m – Bieg Sorterka zielony – 6 lat (rocznik 2013)
ok. 420 m – Bieg Młodszego Sortera niebieski – 7 lat (rocznik 2012)
ok. 420 m – Bieg Młodszego Sortera żółty – 8 lat (rocznik 2011)
ok. 420 m – Bieg Młodszego Sortera zielony – 9 lat (rocznik 2010)
ok. 420 m – Bieg Starszego Sortera niebieski– 10 lat (rocznik 2009)
ok. 420 m – Bieg Starszego Sortera żółty – 11 lat (rocznik 2008)
ok. 840 m – Bieg Starszego Sortera zielony – 12-13 lat (rocznik 2007-2006)
ok. 840 m – Bieg Super Sortera – 14-15 lat (rocznik 2005-2004) 

Zapisy przyjmowane są drogą elektroniczną do 18.09.2017 r. do godz. 23:59. Istnieje także możliwość zapisu w dniu imprezy, pod warunkiem dostępności puli miejsc do tego czasu.

Nagrody:

Każdy z uczestników biegu głównego otrzyma pamiątkowy medal. Zwycięzcy w kategorii generalnej kobiet oraz mężczyzn w biegach otrzymają medale oraz puchary. W biegach dzieci i młodzieży każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal. Na zakończenie imprezy zostaną rozlosowane upominki wśród wszystkich uczestników biegów.

Serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce