Diamentowa Liga: Angelika Cichocka wygrywa w Rabacie!

Diamentowa Liga: Angelika Cichocka wygrywa w Rabacie!


To druga wygrana Polki w historii występów w elitarnym cyklu. Z wygranej w Maroko cieszył się także tyczkarz Paweł Wojciechowski.

Walka o wygraną w biegu na 1500m pań była bardzo zacięta. Stawkę rozprowadzała Brytyjka Jenny Meadows - brązowa medalistka MŚ w biegu na 800m z 2009 roku. Pierwsze okrążenie panie pokonały w 1:03.44. Kilka kroków za pacemakerką utrzymywała się Marokanka Rabebe Arafi i Amerykanka Brenda Martinez. W środku stawki, na 8-9 miejscu biegła Angelika Cichocka - mistrzyni Europy z Amsterdamu na tym dystansie.

O wszystkim zdecydować miało ostatnie okrążenie. Na przeciwległej prostej Polka zaczęła wyprzedzać kolejne zawodniczki. Na łuku była już trzecia. Wychodząc na ostatnią prostą zmierzyła się w niemal sprinterskim pojedynku z Martinez i Arafi. Marokankę dopadła tuż przed metą i to właśnie Polka mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

Czas naszej zawodniczki to 4:01:93.

Dzięki tej wygraj Polka objęła prowadzenie w klasyfikacji Diamentowej Ligi! W dorobku ma już 24 punkty. Druga jest Holenderka Siffan Hasan - 16 oczek. O wygranej w konkurencji zdecyduje finałowy bieg – tu punkty już nie będą miały znaczenia.

W biegu na 800m nie wystartował ostatecznie Adam Kszczot. Wicemistrz świata miał problemy z dotarciem na mityng. Liczył bardzo na dobry występ, szczególnie w perspektywie zbierających się mistrzostw świata, jednak po serii opóźnionych i odwołanych lotów postanowił zrezygnować. Do Maroko dotarłby zbyt późno.

Rok temu Kszczot również nie mógł wystartować w tym mityngu. W zmaganiach zwyciężył będący w wysokiej formie Nijel Amos z Botswany, który uzyskał czas 1:43.91.

 

4 delayed, 1cancelled flight I'm not able to race in Rabat.

Post udostępniony przez Adam Kszczot (@adam_kszczot)

W skoku o tyczce wygrał Paweł Wojciechowski, dla którego było to już trzecie zwycięstwo w Diamentowej Lidze. Trzeci uplasował się Piotr Lisek - halowy mistrz Europy z Belgradu. Konrad Bukowiecki świeżo upieczony Młodzieżowy Mistrz Europy, zajął w konkursie pchnięcia kulą czwarte miejsce. Natomiast Sylwester Bednarek w skoku wzwyż zajął dziewiątą pozycję.

RZ


Polecamy również:


Podziel się: