Diamentowa Liga ciągle w blokach. Zwieszone kolejne mityngi


Opublikowane w pt., 27/03/2020 - 14:47

Lekkoatletyczna „liga mistrzów” musi poczekać na rozpoczęcie tegorocznego sezonu. Organizatorzy serii przełożyli kolejne trzy mityngi, które planowane były do końca maja. Jak podano, w odpowiednim czasie ma być ogłoszony alternatywny kalendarz.

Popularna seria miała wystartować w połowie kwietnia w Dosze, ale kilkanaście dni temu zdecydowano się przełożyć pierwsze trzy starty rozgrywane w Azji. Teraz gdy największe problemy z pandemią koronawirusa wydaje się mieć Europa, decyzja nie mogła być inna.

Władze zawiesiły mityngi w Sztokholmie (24 maja), Neapolu (28 maja), ale też w Rabacie Maroko (31 maja). Decyzja została podjęta wraz z organizatorami imprez. Największe znaczenie ma oczywiście rozprzestrzenienia się wirusa i obawa o zdrowie sportowców. Pod uwagę wzięto też ograniczenia w podróżowaniu.

Według planu kolejnym mityngiem w terminarzu jest Prefontaine Classic w amerykańskim Eugene (7 czerwca). Do zawodów zostało jeszcze trochę czasu, ale obecnie do USA nikt nie może przylecieć. Nie odbywają się tam też imprezy sportowe m.in. odwołano Maraton Bostoński. Dodatkowo liczba zarażonych w Stanach Zjednoczonych ciągle rośnie i jest już większa niż w Chinach. Zawody stoją pod dużym znakiem zapytania.

Diamentowa Liga i władze World Athletics zapewniają, że planują zorganizować długi sezon w 2020 roku, a rywalizacja ma stać na wysokim poziomie, by kibice mieli co oglądać. Poinformowali, że trwają intensywne rozmowy ze sportowcami, menedżerami, ale też nadawcami i lokalnymi federacjami w sprawie nowego kalendarza. Jeden z przełożonych mityngów, czyli Szanghaj z 16 maja, widnieje już pod datą 13 sierpnia.

Przypomnijmy, że zawodnicy rywalizują podczas piętnastu mityngów, w tym jednego finałowego rozgrywanego w Zurychu. Na koniec zwycięzcy każdej z konkurencji otrzymają 50 tysięcy dolarów. Dodatkowo nagrody finansowe przyznawane są też po każdym mityngu.

RZ

Foto : www.diamondleague.com/


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce